Aspiryna do prania
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/jarmoluk
Weronika Dadok - 15 Lutego 2021

Właściwości aspiryny - idealna do prania

Aspiryna ma szerokie zastosowanie. Jest świetna, gdy pogarsza się nasze samopoczucie i czujemy zbliżające się przeziębienie, czy grypę. Jak się okazuje, nadaje się jeszcze świetnie do robienia... prania!

Aspiryna to kwas acetylosalicylowy - jest pochodną kwasu salicylowego. Związek ten znany jest ze swoich właściwości wybielających. Właśnie to jest powodem, dla którego dodawanie aspiryny do prania jest genialnym pomysłem.

Aspiryna świetna do prania

Aspiryna poradzi sobie świetnie z zażółceniami i brzydkimi śladami potu na jasnych ubraniach. Poszarzałe materiały znów nabiorą śnieżnobiałego koloru.

Rozpuszczona w wodzie, sprawdzi się świetnie, jako wybielacz i odplamiacz w jednym. Należy pamiętać, aby stosować ją tylko i wyłącznie do jasnych tkanin.

Jak używać aspiryny do prania?

Skoro już wiemy, że aspiryna jest świetnym środkiem na usuwanie przebarwień i wybielanie ubrań, należy opisać, w jaki sposób najlepiej jej użyć.

Cięcie malin – jak prawidłowo to zrobić?Cięcie malin – jak prawidłowo to zrobić?Czytaj dalej

Mamy możliwość wrzucenia około pięciu tabletek bezpośrednio do bębna pralki i następnie nastawić jasne lub białe pranie.

Bardzo ważne jest to, aby aspiryna rozpuściła się dokładnie w wodzie - należy wobec tego przed wrzuceniem do pralki, dokładnie ją pokruszyć.

Jeszcze bardziej satysfakcjonujący efekt możemy uzyskać, gdy pożółkłe lub zszarzałe ubrania namoczymy w wodzie z aspiryną.

Do dwóch litrów gorącej wody, należy dodać około pięciu tabletek. Najlepiej namaczać ubranie całą noc, następnie po tym zabiegu, wyprać jak zwykle w pralce.

Opisany powyżej trik jest idealnym sposobem na odzyskanie pożądanej śnieżnobiałej barwy. Usuwa także ciemne plamy, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Sposób ten jest bardzo skuteczny, łatwy oraz tani.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News