Babcia zdradziła mi, jak zimuje pelargonie. Wiosną jej kwiaty są nie do poznania
Pelargonie są bardzo popularne, a moja babcia ma jedne z najpiękniejszych. Zdecydowałem się zapytać jej co robi, że wiosną wszyscy jej zazdroszczą. Niżej zdradzam jej patenty, z których każdy może śmiało korzystać
Kiedy i jak przenieść pelargonie?
Pelargonie dobrze jest przenieść przed przymrozkami. Dlatego polecam sam początek października. Kwiaty te są wrażliwe na chłód, więc nie wolno ich na niego wystawiać.
Dowiedziałem się co na nich jest, więcej ich nie kupuję. To ogromne siedliska bakteriiPrzygotowanie pelargonii do zimowania
Zanim pelargonie trafią na zimę do domu, należy je przyciąć. Babcia skraca pędy o połowę, co pomaga przetrwać roślinie zimę i zmniejsza jej wymagania co do światła i wody. Poleciła mi też usuwanie wszystkich suchych liści i kwiatów. Przekłada je do nieogrzewanej werandy, gdzie temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza.
Jak dbać o pelargonie zimą?
Podczas zimowania pelargonii, ich podlewanie powinno być ograniczone do minimum. Wystarczy podlewać rośliny raz na 3-4 tygodnie, aby zapobiec całkowitemu wyschnięciu ziemi. Nadmierne podlewanie może prowadzić do gnicia korzeni, co jest jednym z najczęstszych problemów zimujących pelargonii.
Na początku wiosny, gdy robi się cieplej, babcia poleciła, aby przenieść je w dobrze nasłonecznione miejsce. Wtedy można również zwiększyć częstotliwość podlewania.