DomekIOgrodek.pl
Bidet

unplash.com/Renee Verberne (CC0 Domena publiczna)

Jaki bidet do łazienki wybrać?

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Bidet jest funkcjonalnym i praktycznym elementem w wyposażeniu łazienki. Jednak wciąż niewiele osób decyduje się na to rozwiązanie. Sprawdź, jakie korzyści płyną z zamontowania bidetu i jaki model najlepiej wybrać.

Zazwyczaj w wyposażeniu łazienki znajduje się umywalka, miska ustępowa i wanna lub kabina prysznicowa. Aby zwiększyć komfort z użytkowania łazienki i kompleksowo zadbać o higienę, warto zdecydować się na bidet. Dowiedz się więcej na temat tego urządzenia!

Właściwości bidetu

Bidet służy do szybkiego i łatwego odświeżenia się w ciągu dnia, co jest ogromną zaletą dla osób mniej sprawnych ruchowo czy osób starszych. Można go wykorzystywać także do mycia stóp, a w przypadku dzieci znajduje zastosowanie jako nisko zawieszona umywalka.

Bidet wykonany jest z ceramiki szkliwionej lub nieszkliwionej. Powierzchnie mogą być matowe lub polerowane, a także pokryte powłokami, zapobiegającymi nagromadzaniu osadów i utrzymywaniu czystości.

Najpopularniejsze są białe bidety, ale na rynku dostępna jest cała gama kolorów. Warto przemyśleć wybór bidetu podwieszanego, co ułatwi mycie podłogi oraz zamaskuje rurę odpływową, którą możemy przekształcić w półkę na kosmetyki i inne akcesoria.

Bidet ma wymiary podobne do miski ustępowej – ok. 40 cm szerokości i 60 cm głębokości. Również górna krawędź bidetu powinna znajdować się na tym samym poziomie, co wynosi ok. 42 cm. Obydwa urządzenia najlepiej umieścić obok siebie.

Bidet w małym mieszkaniu

Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiej łazienki i nie masz miejsca na bidet, to również mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zainwestuj w deskę bidetową – montuje się ją bezpośrednio na misce ustępowej, a jej pracą steruje się za pomocą przycisków umieszczonych na specjalnym panelu. Podstawową funkcją jest regulacja stopnia natężenia strumienia wody, a bardziej zaawansowane deski zawierają nawet opcję osuszania ciepłym powietrzem czy wciągania zanieczyszczonego powietrza z łazienki.

Źródło: muratordom.pl

Podobne artykuły

Mała kuchnia

Wnętrza

Jak sprytnie urządzić małą kuchnię w bloku?

Czytaj więcej >
Przedpokój

Wnętrza

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >
Sprzęt kuchenny

Wnętrza

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Czytaj więcej >
Pluskwy często gromadzą się w materacach.

Wnętrza

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pluskiew z mieszkania

Czytaj więcej >
Pralka w kuchni czy w łazience?

Wnętrza

Pralka w łazience czy w kuchni?

Czytaj więcej >
Jaki prysznic wybrać?

Wnętrza

Jaki prysznic do łazienki?

Czytaj więcej >