Bratki symbol
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/MrGajowy3
Weronika Dadok - 5 Lutego 2021

Symbolika Bratków może zaskoczyć

Bratki zostały odkryte wiele lat temu, a do dziś cieszą się ogromną popularnością. Wiele artystów używało ich do wyrażania swoich emocji, wykorzystując ich wizerunek w obrazach. Obecnie stosujemy je w celach ozdobnych, w ogrodzie, domu, czy na balkonie.

Bratek symbolizuje głównie miłość lub podziw. Co ciekawe, był także symbolem przyjętym przez Stowarzyszenie Wolnych Myślicieli, czyli grupę osób, które zdecydowały się przyjąć sposób myślenia wolny od społecznych ograniczeń.

Przyjęli bratki, jako symbol, ponieważ pochodzi od francuskiego słowa pensee, co oznacza myśl.

Znaczenie Bratków

Najważniejszym znaczeniem bratków jest to, że reprezentują miłość. Możemy je ofiarować każdemu, kto jest dla nas ważny i komu chcemy przekazać ciepło i uczucie.

Są także świetnym prezentem dla osób, o których często myślimy i nasz umysł jest pochłonięty tą daną osobą. Kwiat ten oznacza także rozważania czyjegoś bólu i cierpienia, oraz empatię. Możemy ofiarować go osobie, która obecnie przeżywa ciężkie chwile w swoim życiu i potrzebuje wsparcia.

Jeśli masz w domu taką złotówkę, możesz zarobić na niej tysiące. Wielu nie ma świadomościJeśli masz w domu taką złotówkę, możesz zarobić na niej tysiące. Wielu nie ma świadomościCzytaj dalej

Kwiaty te świetnie będą się prezentować zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Jeśli chcemy je umieścić w naszych czterech kątach, idealnie będą wyglądać ustawione w rozmaitych kolorach na stojaku, który z łatwością możemy ulokować w naszej strefie relaksu.

Obecnie w ofercie Lidla znajdziesz świetną propozycję stojaka, który spełni się w tej funkcji idealnie [ZOBACZ]

Stojak na kwiaty LIDL

Ciekawostki dotyczące Bratków

Z tego faktu zdaje sobie sprawę naprawdę niewiele osób, na pewno zaskoczysz swoich znajomych, czy rodzinę informacją, że... bratki są oficjalnym symbolem Osaki w Japonii.

Współczesne bratki są wynikiem pracy sprytnych ogrodników, którzy połączyli ze sobą różne kombinacje kolorów i wzorów.

Kwiaty pojawiły się także w sztuce Szekspira, jako motyw w komicznej scenie.

Źródło: abcflorysty.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News