Śmiertelny wypadek na budowie
pixnio.com/CC0 Domena Publiczna/Bicanski
Weronika Dadok - 28 Stycznia 2021

Budowa domu i śmiertelny wypadek

Na placu budowy domu jednorodzinnego doszło do tragicznego wypadku. Zginął 44-letni mężczyzna, który wykonywał prace budowlane. Spadł on z wysokości 4 metrów na płytę żelbetonową.

Tragiczne zdarzenia losowe mają miejsce bardzo często. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i trzeba pamiętać o tym, aby zrobić wszystko, żeby było na jak najwyższym poziomie.

Niestety kilka dni temu miał miejsce tragiczny wypadek, w którym zginęła jedna osoba. Podjęte zostały próby reanimacji, które okazały się bezskuteczne.

Śmiertelny upadek na płytę żelbetonową

Jak dowiadujemy się na łamach wiadomości.wp.pl w poniedziałek przed południem podczas prac związanych z montażem więźby dachowej doszło do wypadku.

Podczas budowy nowego domu jednorodzinnego, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce - jeden z robotników poślizgnął się i spadł na żelbetonową płytę.

„Zgłoś remont”: Krzysztof Miruć zaniemówił, sytuacja zdarzyła się pierwszy raz w historii programu„Zgłoś remont”: Krzysztof Miruć zaniemówił, sytuacja zdarzyła się pierwszy raz w historii programuCzytaj dalej

Upadek z 3 metrów okazał się śmiertelny. Nie pomogła nawet natychmiastowo podjęta resuscytacja oraz wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety nie udało się uratować 44-letniego mężczyzny.

Po tragedii na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz prokurator.

Apel o zachowanie bezpieczeństwa

Odpowiednio zachowane standardy bezpieczeństwa są konieczne. Trzeba pamiętać o zabezpieczeniach i ostrożności, jeśli jednak na którymś z etapów tego zabraknie, konsekwencje mogą być opłakane.

Na łamach wiadomosci.wp.pl dowiadujemy się o apelu, który wystosowali wieliccy policjanci.

- W okresie zimowym, podczas wykonywania prac na zewnątrz w sposób szczególny pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa i higieny pracy, dołóżmy też wszelkich starań w celu zapewnienia sobie i współpracownikom bezpiecznego wykonywania różnego rodzaju prac, zwłaszcza prac na wysokości - poinformowali.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News