Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Co 2 dni zraszam tym rzeżuchę. Na Wielkanoc będzie wysoka i bujna
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 26.03.2024 12:30

Co 2 dni zraszam tym rzeżuchę. Na Wielkanoc będzie wysoka i bujna

rzeżucha
Fot. YouTube/Kasia Rutkowska-bliżej natury

Rzeżucha jest symbolem wiosny i nadchodzących świąt Wielkanocnych. Jednak często zdarza nam się zasadzić ją zbyt późno. Czy jest jeszcze szansa na to, żeby kiełki wyrosły przed Wielkanocą?

Kiełki rosną naprawdę szybko, jednak nawet one potrzebują trochę czasu. Cały proces możemy odrobinę przyspieszyć. Wystarczy prosta mieszanka. Dzięki niej rzeżucha wyrosła u mnie już po 2 dniach.

Nie może jej zabraknąć na Wielkanoc

Do świąt Wielkanocnych nie zostało za dużo czasu. To ostatni moment na zrobienie zakupów, zaplanowanie potraw i przygotowanie koszyczka. Jednak poza święconką jest jeszcze jeden ważny symbol nadchodzących świąt, czyli rzeżucha.

Niepozorne kiełki cudownie komponują się z jajkami. Nadają wielkanocnym potrawom świeżości i wiele osób traktuje rzeżuchę jako symbol świąt. Co jednak zrobić, żeby wyrosła przed Wielkim Piątkiem?

Rzeżuchę musimy posiać z wyprzedzeniem. Jeśli nie zajmiemy się tym wystarczająco wcześnie, kiełki mogą nie wyrosnąć. Jednak jest jeden prosty sposób na przyspieszenie całego procesu.

rzeżucha
Fot. Canva / robertprzybysz, Getty Images

Dzięki temu rzeżucha rośnie w 2 dni

Kiełki rzeżuchy są w moim domu symbolem Wielkanocy, jednak nie raz zdarzyło mi się zasiać je zbyt późno. Na szczęście znalazłam prosty sposób na przyspieszenie całego procesu. Wystarczy przygotować odżywkę.

Do wzrostu rzeżuchę zachęcą skorupki jajek. Na początek trzeba je pokruszyć, a następnie zalać wrzącą wodą. Całość najlepiej odstawić na jeden dzień. Następnie odżywkę przecedzamy i przelewamy do buteleczki z atomizerem.

Jak stosować odżywkę?

Odżywką ze skorupek spryskuję rzeżuchę. Zawarte w niej składniki odżywcze sprawią, że kiełki wystrzelą do góry i będą gęste jak nigdy wcześniej. Dzięki tej metodzie rzeżucha wyrasta w zaledwie 2-3 dni.

Odżywkę możemy stosować też do innych roślin. Doskonale sprawdzi się do podlewania kwiatów doniczkowych, które po zimie potrzebują nawożenia. Polecam przetestować tę niezwykłą mieszankę.

rzeżucha
Fot. Canva / pryzmat, Getty Images

Zdjęcie wyróżniające pochodzi „Kasia Rutkowska-bliżej natury” na YouTube.

Zobacz także: