Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Co widzisz na obrazku? Tylko nieliczni zobaczą ukrytą liczbę
Kamil Świętek
Kamil Świętek 15.02.2024 10:07

Co widzisz na obrazku? Tylko nieliczni zobaczą ukrytą liczbę

Co widzisz na obrazku?
Twitter, obecnie serwis X/Figen

Ten obrazek zdecydowanie pokazuje, jak bardzo niedoskonały jest ludzki mózg. Te pozornie równoległe czarno-białe linie kryją ukryte symbole. Przypatrzcie się dobrze. Czy potraficie cokolwiek wyczytać z ciągu linii?

Ta iluzja optyczna to doskonały sposób na włączenie nieco humoru do szarej nudnej pracy w biurze, czy niezbyt ciekawym spotkaniu rodzinnym. Gorąco polecamy przetestować siebie, swoich znajomych, czy bliskich. Możecie być w szoku, jak wiele odpowiedzi usłyszycie. Pamiętajcie tylko by zapytać: „Co widzisz na obrazku?”

Ta iluzja optyczna podzieli twoich znajomych

Nic tak nie dzieli ludzi, jak nutka rywalizacji. Iluzje optyczne są tego idealnym przykładem. Kto szybciej? Kto lepiej? Kto bliżej klucza? Teraz się z tego śmiejecie, ale poczekajcie, aż zapytacie w biurze: „Co widzisz na obrazku?”. W moment usłyszycie szereg różnych odpowiedzi.

Zadanie to nie jest jednak aż tak proste. Namnożenie biało-czarnych linii momentalnie powoduje oczopląs. Początkowo możecie mieć problem ze skupieniem się na jednym punkcie, ale warto dać sobie szansę.

Pokazana poniżej iluzja optyczna ma tę właściwość, że dzieli audytorium na 3 kategorie:

  • tych, którzy nie zobaczą nic;
  • tych, którzy zobaczą (albo podadzą) nieprawidłową odpowiedź;
  • tych, którzy w mig dostrzegą rozwiązanie.
Co widzisz na obrazku 2.jpg
Canva/thumb, Getty Images

Czego wypatrywać na obrazku?

Jeśli chcecie nieco ułatwić sobie i swoim znajomym poszukiwania, zdradzimy wam, czego powinniście szukać. Mówiąc: „Co widzisz na obrazku?”, zasugerujcie poszukiwanie liczby.

Dla wzmocnienia efektu pokażcie obrazek na dużym ekranie. Paradoksalnie im większy ekran, tym trudniej cokolwiek dojrzeć i… tym szybciej ludziom zacznie kręcić się w głowie. Jeśli zmniejszycie obrazek do wielkości ekranu smartfona, znalezienie odpowiedzi będzie o wiele prostsze.

Co widzisz na obrazku?

Pora na rozwiązanie zagadki. Na obrazku powinniście zobaczyć zakamuflowaną liczbę 17. Udało wam się podać poprawną odpowiedź? Jeśli nie, nie jesteście jedyni. Pod postem na platformie X pojawiło się aż 35 tys. komentarzy, w których internaucie prześcigają się w wytypowaniu poprawnej odpowiedzi.

Zainteresowanie tą nietypową iluzją optyczną również robi wrażenie. Post widziało już ponad 5,3 mln użytkowników. Mało tego. Jeśli mimo oddalania ekranu, ściągania i zakładania okularów, dalej nie widzicie żadnej liczby, zgłoście się do okulisty.

Takowe sztuczki optyczne (Optical Art) wykorzystywane są przez specjalistów do wstępnego diagnozowania wrażliwości naszych oczu na kontrast. Pozwala to na wstępne wykrycie chorób oczu takich jak jaskra, czy zaćma.

co widzisz na obrazku.jpg
Twitter, obecnie serwis X/Figen

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału “Figen” na Twitterze, obecnie serwis X

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zagadka Dom