Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Inspiracje > Nigdy nie popełniaj tego błędu. Bateria w telefonie długo nie przetrwa
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 13.11.2023 19:08

Nigdy nie popełniaj tego błędu. Bateria w telefonie długo nie przetrwa

ładowanie, iPhone
canva/patchpitaya

Smartfony są codziennym elementem każdego naszego dnia. Towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Niezależnie od tego, jaki mamy model telefonu, chcemy, by działał jak najdłużej. Sporym problemem okazuje się jednak bateria.

Nieprawidłowe ładowanie telefonu może zmniejszyć żywotność baterii. Czasem właśnie słaba bateria zmusza nas do wymiany telefonu na nowy. Firma Apple w internetowej instrukcji wyjaśniła, jak prawidłowo ładować smartfon.

Dlaczego smartfon szybko się rozładowuje?

Nowoczesne telefony zachwycają nas masą możliwości i ogromną ilością funkcji. Jednak, żeby całe urządzenie mogło działać, musimy pamiętać o jego baterii. Wiele osób zostawia podłączony telefon do ładowania na całą noc. Okazuje się, że to nie najlepszy pomysł.

Firma Apple, która jest producentem iPhonów, postanowiła zwrócić uwagę na to, jak ładujemy nasze telefony. Sporo osób robi to w nieprawidłowy sposób. Znaczenie ma nie tylko to, kiedy podłączamy smartfon do ładowarki.

Kondycja baterii zmniejsza się wraz z każdym rozładowaniem i naładowaniem smartfonu. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co warto wiedzieć o baterii i warunkach, w których ładujemy telefon.

ładowanie, iPhone
Canva / Media Whale Stock

Jak prawidłowo ładować telefon?

Zaczniemy od tego, gdzie najlepiej ładować telefon. Firma Apple zauważyła, że wiele osób ładuje telefon w nocy i chowa go pod poduszką lub kładzie na materacu. To kategoryczny błąd, ponieważ smartfon znacznie szybciej się wtedy nagrzewa.

Telefon najlepiej ładować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i na płaskiej oraz twardej powierzchni. Częstym błędem jest zaginanie i zakrywanie kabla, którym ładujemy smartfon.

Kolejnym błędem jest podłączanie telefonu do ładowarki za wcześnie lub o wiele za późno. Jeśli chcemy, żeby bateria przetrwała dłużej, musimy uważać na, to kiedy dokładnie podłączamy smartfon do ładowarki.

Kiedy podłączyć telefon do ładowania?

Telefonu nie należy podłączać do ładowarki zbyt późno. Błędem jest rozładowywanie ogniwa do zera. Najlepiej smartfon podłączyć, kiedy bateria spadnie do 20%. Jeśli nasz smartfon ma taką funkcję, warto korzystać z optymalizacji ładowania baterii.

Poza tym przy ładowaniu warto korzystać z oryginalnych ładowarek i kabli. Właśnie one są najlepiej dostosowane do naszego smartfonu.

ładowanie, iPhone
 

Zobacz też: