Mieszkania
pixabay.com/ Nathan Van Egmond(CC0 Domena publiczna)
Weronika Dadok - 28 Stycznia 2021

Dofinansowanie do wynajmu

Dobra wiadomość dla najemców mieszkań na rynku prywatnym. Ze względu na epidemię koronawirusa najemcy i podnajemcy mogą ubiegać się o specjalne dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Można uzyskać nawet 1500 zł, sprawdź, jakie są warunki.

Państwo przygotowało specjalną ofertę z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla najemców i podnajemców. Nowością jest to, że nie dotyczy ona jedynie osób zajmujących mieszkania komunalne, ale także najemców z rynku prywatnego.

Rozwiązanie niesie za sobą dużo zalet, są też oczywiście dokładnie sprecyzowane warunki, które należy spełnić. Trzeba również jak najszybciej zapoznać się ze szczegółami - o dopłatę można starać się do końca marca!

Na czym polega dofinansowanie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 przewiduje pomoc najemcom mieszkań, którzy udowodnią, że ze względu na pandemię utracili sporą część ze swoich dochodów.

Osoby, które kwalifikują się do dofinansowania, mogą otrzymać nawet 75 procent swojego miesięcznego czynszu, jednak ta kwota nie może być wyższa niż 1500 zł. W praktyce oznacza to, że aby uzyskać maksymalną kwotę dopłaty, czynsz, który płaci najemca, musiałby wynosić co najmniej 2000 zł.

„Jeden wielki koszmar”. Dowbor i Koroniewska mają problemy z domem, Katarzyna Dowbor zainterweniuje?„Jeden wielki koszmar”. Dowbor i Koroniewska mają problemy z domem, Katarzyna Dowbor zainterweniuje?Czytaj dalej

Świetną wiadomością jest to, że fundusz dofinansuje nie tylko obecne i przyszłe zobowiązania, ale także czynsz z poprzednich miesięcy! Nie może to jednak dotyczyć okresu sprzed marca 2020 roku.

Jakie są warunki otrzymania dofinansowania z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19?

Program jest znakomitym rozwiązaniem dla wielu najemców i podnajemców mieszkań, ma on jednak swoje restrykcyjne warunki, które należy spełnić.

Co najważniejsze, należy wykazać, że nasz średni dochód z ostatnich 90 dni nie był wyższy niż 1500 zł na osobę. Jeśli zaś gospodarstwo domowe stanowi jedna osoba, kwota musi wynosić mniej niż 2100 zł.

Musimy również dowieść, że w porównaniu do roku 2019 nasz rozporządzany dochód został zmniejszony o co najmniej 25 procent. Obowiązkowe jest także udowodnienie, że wynajmowaliśmy mieszkanie przed datą 14 marca 2020 roku. Jeśli lokum w tym czasie było zmieniane, również możemy ubiegać się o dopłatę.

O dodatek z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla najemców i podnajemców możemy ubiegać się od 5 stycznia do końca marca.

Źródło: domiporta.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News