Brudny kubek
unsplash.com/ Annie Spratt (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 10 Stycznia 2021

Domowe sposoby na usunięcie osadu z kubków

Każdy z nas doskonale zna brązowawy osad po kawie i herbacie, widoczny na naszych kubkach. Takie zabrudzenia są trudne do usunięcia za pomocą zwykłego płynu do mycia naczyń i sprawiają, że nasze naczynia wyglądają bardzo nieestetycznie. Na szczęście mamy kilka sprawdzonych domowych sposobów, dzięki którym pozbędziesz się osadu!

Osad na kubkach i filiżankach to problem, który spotyka każdego. Zwykły płyn do naczyń nie wystarcza, a jednocześnie nie każdy chce wydawać pieniądze na specjalne chemiczne środki.

Jest na szczęście kilka domowych produktów, które z powodzeniem pomogą ci pozbyć się uporczywych zabrudzeń.

Sól kuchenna

Jest to sposób prosty, tani i ekologiczny. Ten składnik ma w domu każdy z nas. Wystarczy, że zwilżymy ściereczkę wodą i położymy na nią grubszą warstwę soli. Powstanie dzięki temu naturalna szorstkość, która z powodzeniem wyczyści kubek z osadu.

Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy jest genialnym środkiem - wystarczy jego niewielka ilość umieszczona na gąbce, aby perfekcyjnie pozbyć się osadu ze ścianek naczyń.

Marcin Tyszka wydał fortunę na rośliny, jego dom to prawdziwa dżungla. „Mam ponad 2 tys. roślin”Marcin Tyszka wydał fortunę na rośliny, jego dom to prawdziwa dżungla. „Mam ponad 2 tys. roślin”Czytaj dalej

Możemy go również wykorzystać do wyczyszczenia plam z wina, które wżarły się w blat oraz znakomicie wyczyścić armaturę.

Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia ma tę wspaniałą zaletę, że jest naturalnym środkiem wybielającym. Dzięki temu poradzi sobie nawet z zabrudzeniami na bardzo jasnych naczyniach.

Wystarczy zmieszać proszek z niewielką ilością wody, rozprowadzić po ściankach kubka lub filiżanki i zostawić na pół godziny. Po tym czasie wystarczy wszystko spłukać, a efekt będzie zachwycający.

Pasta do zębów

Tego sposobu mogliście nie znać. Wykorzystaj pastę do zębów, którą masz w domu i rozprowadź ją wewnątrz kubka za pomocą ściereczki. Po krótkim szorowaniu całość spłukaj.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona nadaje się nie tylko do pieczenia pysznych ciast, ale także do usuwania zabrudzeń. Aby usunąć osad z kubka, wsyp do niego łyżkę stołową proszku i napełnij go wodą. Całość pozostaw na 10-20 minut. Po tym czasie wylej zawartość i umyj naczynie.

Źródło: dom.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News