DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Drożdże mają zastosowanie nie tylko w kuchni. Wrzuć je do toalety, będzie błyszczeć
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 09.11.2023 17:23

Drożdże mają zastosowanie nie tylko w kuchni. Wrzuć je do toalety, będzie błyszczeć

jak wykorzystać drożdże
kadr z filmu pochodzi z kanału morelka3 na YouTube

Sprzątanie łazienki to jeden z bardziej nieprzyjemnych obowiązków domowych. Zwykle stosujemy do mycia ubikacji mocne środki, które mają pozbyć się wszystkich zarazków. Jednak jest jedno bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Do czyszczenia ubikacji doskonale sprawdzą się drożdże. To rozwiązanie potrafi zdziałać cuda i niewiele kosztuje. Jak stosować drożdże w łazience?

Niezwykłe działanie ekologicznych środków czystości

Domowe środki czystości są coraz bardziej popularne. Wiele z nich potrafi zdziałać cuda i skutecznie domyć nawet trudne zabrudzenia. Jednak jak właściwie możemy wykorzystać drożdże w ubikacji?

Wśród ekologicznych środków czystości prym wiedzie mieszanka wody z octem. Radzi sobie z zabrudzeniami nieorganicznymi. Pomoże pozbyć się kamienia i uratuje nas, kiedy w domu pojawią się mole.

Do zrobienia domowych środków czystości możemy wykorzystać też drożdże. Sprawdzą się doskonale w wielu przypadkach. W jaki sposób użyć ich w toalecie? To naprawdę proste, a efekt zadziwia. 

jak wykorzystać drożdże
Canva / jirkaejc, Getty Images

Jak stosować drożdże w toalecie?

Ekologiczne środki czystości sprawdzą się również w łazience. Do sprzątania ubikacji nie musimy stosować silnej chemii. Wystarczą zwykłe drożdże i gorąca woda. Ta metoda działa naprawdę skutecznie.

Pół szklanki ciepłej wody łączymy z łyżeczką drożdży. Tak przygotowaną mieszankę wlewamy do ubikacji i zostawiamy na całą noc. Następnego dnia rano możemy spłukać wodę i toaleta będzie lśnić.

Drożdże potrafią zdziałać cuda i pozbyć się szkodliwych bakterii. Po zastosowaniu tej metody jeszcze długo będą dbać o stan muszli. Jednak musimy pamiętać o jednym, inaczej ten ekologiczny sposób się nie sprawdzi.

Długotrwały efekt stosowania drożdży w ubikacji

Drożdże w toalecie mogą działać naprawdę długo. Jednak nie możemy po zastosowaniu tej metody stosować mocnej chemii dostępnej w sklepach. Zniszczy warstwę ochronną, którą stworzyły drożdże.

Jeśli decydujemy się na ekologiczne środki czystości, powinniśmy być im wierni. Dzięki temu będziemy dłużej widzieć efekty.

jak wykorzystać drożdże
Canva / suman bhaumik, Getty Images

Zobacz też: