DomekIOgrodek.pl
Drzwi wewnętrzne

unsplash.com/Philipp Berndt (CC0 Domena publiczna)

Drzwi wewnętrzne – najlepsze rozwiązania

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Drzwi wewnętrzne to jeden z podstawowych elementów każdego mieszkania. Dobierz wzór dopasowany do stylu Twojego mieszkania!

Producenci drzwi prześcigają się w zastosowaniu coraz to nowych wzorów, materiałów i kolorów drzwi wewnętrznych, dlatego ich wybór, a później użytkowanie, jest prawdziwą przyjemnością. Jednak zanim wybierzesz drzwi dla siebie, upewnij się, jakie rozwiązanie jest najlepsze do zastosowania w Twoim domu.

Zanim kupisz drzwi wewnętrzne

Zanim wybierzesz drzwi dla siebie, dokonaj inwentaryzacji miejsca, w którym zamierzasz je wstawić w swoim mieszkaniu. Sprawdź wymiar otworu w ścianie, w którym umieszczone będą drzwi – wysokość, szerokość i grubość muru. Pomiary wykonaj już po wykonanych pracach tynkarskich i ułożeniu podłogi. Zastanów się też, czy wybrany model drzwi nie utrudni zmian w aranżacji wnętrza i czy będzie funkcjonalny. Zły wybór może skutkować np. niszczeniem mebli poprzez obijanie i rysowanie albo kłopotów ze swobodną komunikacją po mieszkaniu. Zastanówmy się również, czy drzwi mają być oszklone. Jest to dobre rozwiązanie, gdy chcemy doświetlić pomieszczenie, natomiast jeśli zależy nam na stworzeniu intymności, zrezygnujmy z niego.

Najpopularniejszym typem drzwi wewnętrznych są drzwi rozwierane. Ich użytkowanie wymaga zagospodarowania wolnego miejsca, ale są one funkcjonalne i proste w montażu. Jeśli w Twoim pomieszczeniu brakuje miejsca, warto zdecydować się na drzwi przesuwne, które poruszają się na szynie. Podwieszane są na wózkach, w prowadnicy zamontowanej nad otworem drzwiowym. Gdy je otwieramy, skrzydło zachodzi na ścianę, może też chować się w ukrytej w niej kasecie.

Jaki styl drzwi pasuje do Twojego mieszkania?

Jeśli zależy Ci na klasyce i elegancji, wybierz drzwi o konstrukcji płytowo-płycinowej. Taki styl charakteryzuje się dbałością o detale, takie jak dodatkowe listwy, wałki i fazowane przeszklenia. Drzwi takie rzadko malowane są farbą, głównie wykonane z lakierowanego MDF-u albo wykończone drewnianym fornirem. Klasyczne drzwi sprawdzą się w mieszkaniach osób, które cenią sobie ciepłe i precyzyjnie zaprojektowane wnętrza salonów czy pokojów gościnnych.

Efekt nowoczesności uzyskasz, wybierając drzwi płytowe gładkie lub w całości wykonane z pojedynczej tafli bezpiecznego szkła. Wykończone są zazwyczaj błyszczącym lub matowym lakierem. Dobrze wpasują się w projekty, gdzie drzwi mają być niewidocznym elementem, który nie konkuruje z resztą wyposażenia.

Drzwi łazienkowe są elementem oddzielającym pomieszczenia różniące się od siebie temperaturą i wilgotnością powietrza. Powinny więc zapewniać odpowiednią izolację termiczną i być odporne na oddziaływanie wody. W dolnej części skrzydła powinny być wykonane otwory, które zapewnią cyrkulację powietrza.

Źródło: ladnydom.pl

Podobne artykuły

Przedpokój

Wnętrza

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >
Sprzęt kuchenny

Wnętrza

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Czytaj więcej >
Pluskwy często gromadzą się w materacach.

Wnętrza

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pluskiew z mieszkania

Czytaj więcej >
Pralka w kuchni czy w łazience?

Wnętrza

Pralka w łazience czy w kuchni?

Czytaj więcej >
Jaki prysznic wybrać?

Wnętrza

Jaki prysznic do łazienki?

Czytaj więcej >
Przechowywanie w kuchni

Wnętrza

Jak zorganizować strefę przechowywania w kuchni?

Czytaj więcej >