DomekIOgrodek.pl
Dywan zewnętrzny

unsplash.com/ Sergei Gavrilov (CC0 Domena publiczna)

Dywan zewnętrzny na taras i balkon – jaki wybrać?

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Dywany zewnętrzne, które ozdabiają podłogi tarasów i balkonów, zdobywają coraz więcej zwolenników. Jest to rozwiązanie praktyczne i estetyczne, nadające przestrzeni przytulnego charakteru.

Dywan zewnętrzny to ciekawe rozwiązanie, ale o tym, czy sprawdzi się ono na naszym tarasie, decyduje szereg czynników. Należy zwrócić uwagę na wykonanie oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Istotny jest także kształt dopasowany do balkonu oraz uniwersalny fason. Dowiedz się, jaki dywan będzie idealną ozdobą Twojego tarasu!

Z czego powinien być wykonany dywan zewnętrzny?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że nasz dywan powinien być odporny na czynniki takie jak wilgoć, deszcz czy długotrwały kontakt ze słońcem. Istotna jest również łatwość w utrzymaniu czystości, z racji na pył, kurz i uporczywe zabrudzenia.

Na zewnątrz zdecydowanie najlepiej poradzą sobie dywany syntetyczne, które w przeciwieństwie to dywanów z naturalnych włókien nie zmieniają swojej barwy pod wpływem promieniowania UV, nie ulegają odkształceniu i nie chłoną wody. Dzięki temu idealnie sprawdzą się na cały sezon, ponieważ nie trzeba ich zwijać przy każdej zmianie warunków pogodowych. Wybieraj więc dywany z poliestru lub polipropylenu.

Wato rozważyć także dywany sznurkowe o sprężystej i zbitej strukturze, ułatwiającej utrzymanie czystości. Są one pozbawione kłopotliwych ubytków i zakamarków, w których gromadzą się zabrudzenia, a także grzyby i roztocza.

Jaki dywan wybrać i gdzie go umiejscowić?

Dywan zewnętrzny w większości przypadków układamy pod stołem i w kąciku wypoczynkowym, co zapewnia wygodę i estetyczny wygląd tarasu, domykając kompozycję pozostałych elementów i dzieląc przestrzeń na mniejsze strefy. Zwykle dywany zewnętrzne mają uniwersalny kształt prostokąta, zdarzają się też dywany okrągłe. Wybierając kształt, pamiętajmy o zasadzie: podłużny taras – dywan prostokątny, szeroki i rozległy taras – dywan okrągły lub prostokątny

Dzięki odpowiedniemu wyborowi dywanu zewnętrznego możemy znacznie podnieść walory estetyczne balkonu. Pamiętając o naszych wskazówkach dotyczących wytrzymałości i odpowiedniego dobrania kształtu, stworzysz przytulną, stylową i praktyczną przestrzeń na swoim tarasie.

Źródło: homebook.pl

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >