DomekIOgrodek.pl
"Miodowe Lata"

fot. East News

Kamienica z "Miodowych lat". Gdzie mieszkali Karol Krawczyk i Tadzio Norek?

4 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Kamil Olek

Udostępnij:

Mimo że od emisji ostatniego odcinka "Miodowych lat" minęło już blisko 18 lat, przygody Karola Krawczyka, Tadeusza Norka oraz ich rodzin wciąż przyciągają przed ekrany miliony Polaków. Niewielu fanów serialu wie jednak, że jako jeden z niewielu w polskich realiach telewizyjnych kręcony był w nietypowej formie. Gdzie tak naprawdę nagrano wydarzenia, mające mieć miejsce w kamienicy na warszawskiej Woli?

Gdzie jest dom z "Miodowych lat"?

Trudno wyobrazić sobie serial bez chwytliwej czołówki. Nie inaczej było w przypadku produkcji, w której główne role zagrali między innymi Cezary Żak, Artur Barciś i Agnieszka Pilaszewska (zastąpiona w późniejszych sezonach przez Katarzynę Żak).

Prezentowana kamienica z "Miodowych..." miała znajdować się przy ulicy Wolskiej 33, w samym sercu stołecznej dzielnicy Wola. Pod podanym adresem próżno szukać jednak jakichkolwiek domów – obecnie zajmują je bowiem zupełnie inne zabudowania.

Kaja Godek

Gdzie mieszka Kaja Godek? Na jaw wyszła zaskakująca prawda

CZYTAJ DALEJ

Budynek "odgrywający" kamienicę Krawczyków i Norków zlokalizowany jest zaś w centrum Warszawy – przy Alejach Jerozolimskich 99. Budynek należy administracyjnie do dzielnicy Ochota, znajduje się zaś blisko trzy kilometry od serialowej Wolskiej (między Alejami Jerozolimskimi a ulicą Nowogrodzką, niedaleko Placu Starynkiewicza). Rzeczony budynek stanowił w swoim czasie ewenement na skalę całej Europy, jako dom posiadający dwa przelotowe podwórza od strony ulicy.

Kamienica, Aleje Jerozolimskie 99

W rzeczywistości sceny serialu nazywane były jednak... w stołecznym Teatrze Żydowskim. W trakcie kręcenia serialu wykorzystywana była obrotowa scena, śmiech, który większość widzów traktuje jako "podłożony", należał zaś do rzeczywistej widowni. Dzięki wykorzystaniu niezwykłych możliwości teatru możliwa była także szybka zmiana scenografii między scenami.

Tęsknicie za "Miodowymi latami"?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl.

Najpiękniejsze domy polskich gwiazd. Numer 3 robi największe wrażenie

Slajd 1 z 4

Dom Małgorzaty Rozenek

Na liście pt.: "Domy gwiazd" nie może zabraknąć domu Małgorzaty Rozenek. Trzeba przyznać, że jej wnętrza to czysta elegancja i minimalizm. Uwagę zwraca szczególnie wystawny salon, w którym dominują biel i połysk.

Czym charakteryzują się ogrody angielskie?

Pytanie 1 z 5

Jaki kształt mają rabaty, nasadzenia?

Kamil OlekAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

TV

Gospodarstwo z serialu ''Pierwsza miłość''

Czytaj więcej >

TV

Gdzie naprawdę jest dom Pietrka i Joli z "Rancza"? Odnaleźliśmy budynek

Czytaj więcej >
Nasz nowy dom

TV

Ile domów wyremontowała ekipa "Nasz nowy dom"? Liczba robi wrażenie

Czytaj więcej >

TV

Ulica "Alternatywy 4'' została wymyślona. Prawdziwy adres lokatorów

Czytaj więcej >

TV

Nowy dom Hadziuków z serialu "Ranczo". Gdzie znajduje się naprawdę?

Czytaj więcej >

TV

"Sami swoi". Niesamowite, jak po latach wyglądają domy Kargula i Pawlaka

Czytaj więcej >