Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Programy telewizyjne > Gdzie tak naprawdę znajduje się dom z kultowego serialu Polsatu? Będziecie zaskoczeni
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 20.11.2023 18:40

Gdzie tak naprawdę znajduje się dom z kultowego serialu Polsatu? Będziecie zaskoczeni

dom
Facebook / Kiedyś było jakoś fajniej

„Rodzina Zastępcza” to kultowy polski serial, który wspomina wielu z nas. Poza wyjątkowymi bohaterami w naszej pamięci szczególne miejsce zajął ten charakterystyczny dom. Czy wiesz, gdzie się znajduje?

„Rodzina Zastępcza” przestała być emitowana 12 lat temu, jednak sporo osób nadal wspomina główne postacie oraz miejsce, w którym był nagrywany. Kultowy dom z serialu nadal stoi.

Ten dom pamiętają wszyscy fani „Rodziny Zastępczej”

Pod koniec lat 90. powstało naprawdę sporo unikatowych i niepowtarzalnych seriali komediowych. Wśród nich możemy wymienić „Świat według Kiepskich”, „Miodowe lata”, czy właśnie „Rodzinę Zastępczą”.

W serialu mogliśmy obserwować życie i perypetie rodziny Kwiatkowskich. Wielu z nas zżyło się z serialowymi postaciami. Wspominamy dialogi i przygody głównych bohaterów. Jednak w polskich produkcjach znaczące były też domy.

Nie wszyscy wiedzą, że dom z „Rodziny Zastępczej” nadal stoi i ma się dobrze. Podziwiać mogą go mieszkańcy Warszawy, jeśli wiedzą, gdzie szukać. Jak bardzo zmieniła się kultowa nieruchomość?

dom
YouTube / Goniec

Gdzie mieści się dom z „Rodziny Zastępczej”?

Dom, który grał główne skrzypce w „Rodzinie Zastępczej” i mieszkała w nim serialowa rodzina Kwiatkowskich znajduje się w Warszawie. Większość odcinków była kręcona właśnie tam. Twórcy serialu, którzy wybierali nieruchomość, wtedy jeszcze nie wiedzieli, że będzie planem zdjęciowym przez tyle lat.

Dom zlokalizowany jest dokładnie na warszawskim Wawrze. Nie zmienił się aż tak bardzo przez te wszystkie lata. Największą różnicę możemy zaobserwować w najbliższym otoczeniu nieruchomości.

Jak zmienił się dom z „Rodziny Zastępczej”?

Wszyscy fani „Rodziny Zastępczej” bez trudu rozpoznają dom z kultowej polskiej produkcji. Mimo upływu lat bryła budynku pozostała taka sama. Największą zmianą zdecydowanie jest otaczająca dom zieleń.

Roślin wokół budynku jest znacznie więcej. Zielone gałęzie częściowo zasłaniają nieruchomość. Jednak mimo to, jeśli wybierzemy się na spacer po warszawskim Wawrze, na pewno rozpoznamy ten dom. 

dom
YouTube / Goniec

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Kiedyś było jakoś fajniej” na platformie Facebook.

Zobacz też: