igloo
pixabay.com/jac(CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 18 Lutego 2021

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Szwajcarii, w kantonie Gryzonia. Ojciec wraz z 7-letnim synem przebywali w samodzielnie zrobionym igloo. W pewnym momencie konstrukcja runęła i obydwoje znaleźli się pod śniegiem. Chłopca niestety nie udało się uratować.

Jak się okazuje, z pozoru niewinne zabawy w ogrodzie mogą skończyć się tragicznie. Dramatyczna sytuacja rozegrała się w Szwajcarii, gdy ojciec i syn korzystali z samodzielnie wybudowanego igloo.

Igloo zawaliło się na ojca i syna. Zabawa skończyła się tragicznie

Fatalna w skutkach sytuacja miała miejsce w szwajcarskim kantonie Gryzonia. Ojciec wraz z synem przebywali w igloo, które samodzielnie zbudowali. Około godziny 11 doszło do najgorszego.

W pewnym momencie konstrukcja nie wytrzymała i zawaliła się. Nieszczęsna rodzina znalazła się pod grubą warstwą śniegu.

Ojciec samodzielnie wydostał się spod pogrzebanego igloo. Wraz z innymi osobami szukał syna wśród zawalonych bloków, chłopca udało się odnaleźć dopiero po 15 minutach.

Jacek z „Królowych Życia” pokazał mieszkanieJacek z „Królowych Życia” pokazał mieszkanieCzytaj dalej

Igloo zawaliło się na ojca i syna. Chłopiec zmarł

Na miejsce natychmiast wezwane zostały służby. Wielokrotne próby reanimacji nie przynosiły skutku, 7-latek nie dawał oznak życia.

Podjęto decyzję o przetransportowaniu chłopca do szpitala w mieście Chur, gdzie kontynuowane były próby walki o jego życie.

Niestety, było już za późno. Pomimo starań lekarzy dziecko zmarło. Obecnie okoliczności sprawy bada policja i prokuratura. Ojciec i matka 7-latka otrzymali wsparcie psychologiczne.

Niebezpieczeństwo związane ze śniegiem

Śnieg, mimo że zimą jest dla dzieci świetnym materiałem do zabawy, niesie też ze sobą wiele zagrożeń. Koniecznie pamiętajmy, aby odśnieżać naszą posesję, szczególnie jeśli mamy przed domem chodnik, po którym chodzą piesi.

Ten biały puch w dużych ilościach niesie za sobą ryzyko zawalenia budynku. Obowiązkiem każdego właściciela budynku powinno więc być regularne usuwanie śniegu tak, aby nie dopuścić do tragedii.

Źródło: tvn24

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News