Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/jwvein
Weronika Dadok - 16 Lutego 2021

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwie młode osoby podejrzane o szereg oszustw metodą podszywania się za policjantów oraz pracowników poczty. Niestety owe akcje miały tragiczne skutki dla starszych i łatwowiernych osób, należy na to szczególnie uważać.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we współpracy z funkcjonariuszami pionu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali osoby podejrzane o oszustwa, zagrażające w szczególności starszym mieszkańcom.

Dzięki intensywnym działaniom śledczym udało się zatrzymać przestępców wykorzystujących nadmierną ufność i serce seniorów, pozbawiając ich oszczędności życia.

Poszkodowana wyrzuciła wszystkie cenne rzeczy przez okno

Sprawcy zostali zatrzymani w zeszły czwartek. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące sytuacji na terenie miasta. Podszywający się za policjantów przestępcy przekonali kobietę, aby wyrzuciła przez okno wszystkie swoje wartościowe rzeczy.

Kobieta spakowała do reklamówki przedmioty i wyrzuciła zgodnie z poleceniami. Myślała, że pomaga (wedle zapewnień mężczyzn) policjantom w uchronieniu jej od napadu.

Mężczyzna zawisł na furtce swojego domuMężczyzna zawisł na furtce swojego domuCzytaj dalej

Pozbyła się tym samym biżuterii, złotych monet i gotówki. Wartość całości wynosiła ponad 18 tysięcy złotych.

Przestępcy schwytani przez policję

Mężczyźni winni przestępstwa mają 15 i 20 lat. Młodszy zostanie umieszczony w schronisku dla nieletnich i będzie tłumaczyć się ze swojego czynu przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wobec 20-latka zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy badają również udział mężczyzn w przestępstwach o podobnym charakterze. Mogło dochodzić do nich nawet na terenie całego kraju.

Policji udało się szybko ustalić pojazd, za pomocą którego przemieszczali się złodzieje. Tak zwani kurierzy zostali zatrzymani po pościgu na trasie S7 niedaleko Mławy.

Na podstawie zgromadzonych dowodów zostało ustalone, że mężczyźni oszukiwali w ten sposób jeszcze inne osoby. Łączna wartość tych przekrętów ma wynosić nawet ponad 50 tysięcy złotych.

Oszuści mieszkanie

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony policja.pl jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę

Źródło: policja.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News