Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Ile arbuzów widzisz na obrazku? Grafika poróżniła internautów
Kamil Świętek
Kamil Świętek 13.06.2024 12:17

Ile arbuzów widzisz na obrazku? Grafika poróżniła internautów

Arbuz
Fot. YouTube/Puzzle Adda

Jeśli lubicie łamigłówki i iluzje optyczne, to poniższy artykuł z pewnością Wam się spodoba. Nawiązując do zdjęcia wyróżniającego, ile arbuzów widzisz na obrazku?

Możecie być zdziwieni, jak różne odpowiedzi pojawią się pod poniższym postem w komentarzach. Tymczasem odpowiedź jest tylko jedna. Czy znacie właściwą?

Zaskocz rodzinę jednym obrazkiem

Ileż to razy łamigłówki umilały Wam ciepłe letnie wieczory? Przyznamy, że też je lubimy, tym bardziej, jeśli istnieje możliwość znalezienia jedynej słusznej, poprawnej odpowiedzi.

Zapomnijcie o zagadkach w stylu: „W którą stronę kręci się baletnica?”, tym razem odpowiedź jest tylko jedna, a jest nią… no właśnie – jaka wartość?

Spójrzcie na poniższy obrazek i spróbujcie odgadnąć (a może policzyć) ile arbuzów widzicie na obrazku? Mała podpowiedź – nie, nie 6.

Arbuz 2.jpg
Fot. YouTube/Puzzle Adda

Grafika podzieliła internautów

No dobrze, to może 8, licząc po kawałkach? Może 0, bo przecież żaden arbuz nie jest cały? Niestety, to również nie są poprawne odpowiedzi.

Niektórzy Internauci twierdzą, że arbuzów faktycznie jest 4. Może i tak? W końcu, jeśli ucięte części arbuzów pośrodku obrazka byłyby ćwiartkami, a nie połówkami, to wówczas faktycznie mamy 4 arbuzy. To także nie są poprawne odpowiedzi.

Pewien Internauta tłumaczył wynik pewnym wyliczeniem:

4*(3/4) + 4*(1/2), czyli 5 całych arbuzów – wymyślił.

Trzeba przyznać, że ta droga rozumowania wydaje się jak najbardziej słuszna, ale czy poprawna?

Ile arbuzów widzisz na obrazku?

Ile osób, tyle rozwiązań – tak można by podsumować wspomnianą zagwozdkę. Jeśli jednak jeszcze raz spojrzysz na grafikę, zauważysz, że arbuzów jest 5. Podziel na pół dwie połówki arbuzów, które znajdują się na brzegach obrazka.

Połącz jeszcze dwie połówki arbuzów, które znajdują się na środku. Gdy w ten sposób połączysz wszystkie części, bez trudu zauważysz, że pełnych owoców jest 5. Nie ma innej, poprawnej odpowiedzi.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału Puzzle Adda na YouTubie

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zagadka Owoce Dom