DomekIOgrodek.pl

fot. unsplash.com/Kam Idris

Jak mieszkają Polacy? Zaglądamy do wnętrza ich mieszkań

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Adrianna

Czy nasze mieszkanie i to, jak je urządzimy, może coś o nas powiedzieć? Okazuje się, że tak i to nawet sporo. Marka Bimago postanowiła przyjrzeć się bliżej wnętrzom mieszkań i domów Polaków i zweryfikować, czy mają jakiś punkt wspólny.

Marka Bimago przepytała ponad 1000 ochotników o wnętrza ich mieszkań i domów. Czy poświęcamy wiele uwagi naszemu domowemu otoczeniu? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem poniżej, gdzie rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Czy mieszkanie może coś o nas powiedzieć?

Istnieje takie powiedzenie„pokaż mi swój dom, a powiem Ci, kim jesteś”. Czy tak naprawdę ma ono zasadność w życiu realnym? Marka Bimago postanowiła się o tym przekonać i w tym celu zebrano informacje od przeszło 1000 osób.

Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu 2021 roku za pośrednictwem ankiety elektronicznej.

Ochotnicy byli pytani o to, jak personalizują swoje wnętrza i czy w ogóle to robią? Niektórzy przypadkowo dobierają dekoracją, bo "o, to mi się podoba i gdzieś się położy". Większość Polaków jednak pieczołowicie urządza swoje cztery kąty i starannie dobiera wszystkie elementy wyposażenia - ta grupa stanowiła aż 81% ankietowanych.

73% spośród badanych przyznało, że dodatki są dla nich ważne i nie są dobierane przypadkowo. Ta grupa wskazała, że odpowiedni dobór dodatków pozwala spersonalizować wnętrze i dzięki temu wyrazić siebie, stworzyć klimat, w którym czują się dobrze, a przede wszystkim bezpiecznie.

W jaki sposób dopasowujemy wnętrze do siebie?

Okazuje się, że większość ankietowanych niezależnie od tego, czy jest właścicielem mieszkania, w którym obecnie się znajduje, czy korzysta z niego tymczasowo, ma potrzebę wyrażenia w nim chociaż odrobiny "siebie".

Głównym wyznacznikiem naszych wyborów jest poczucie estetyki. Zazwyczaj decydujemy się na te elementy, które nam się zwyczajnie podobają i są w jakiś sposób spójne z otoczeniem no, chyba że jesteśmy wielbicielami eklektycznego stylu i idealnie odnajdujemy się w swego rodzaju "miszmaszu".

Co ciekawe, aż 1/3 respondentów wskazała, że najważniejszych dla nich pomieszczeniem jest salon. To właśnie temu obszarowi poświęcamy najwięcej swojej uwagi. Co czwarta osoba wskazała własny/prywatny pokój, co piąta zaś wymieniała sypialnię.

Zaskoczeni? Po więcej informacji zapraszamy >tutaj< .

Zobacz zdjęcia:

Bliskie nam pomieszczenia
undefined
Elementy personalizacji
undefined

Źródło: Bimago

Tagi:

Podobne artykuły

Wnętrza

Najmodniejsze aranżacje kuchni od Szelągowskiej i Dowbor. Zdjęcia zwalają z nóg
Czytaj więcej >

Wnętrza

Krótka instrukcja na sadzenie czosnku w doniczce. Nie potrzebujesz nawet ogrodu, a rośnie jak szalony
Czytaj więcej >

Wnętrza

Dowbor musiała odmówić mu remontu tego domu. Powód wyciska łzy
Czytaj więcej >

Wnętrza

Starannie zaprojektowane umywalki, które dodają łazience charakteru
Czytaj więcej >

Wnętrza

Włóż do doniczki plasterek ogórka na kilka godzin. Szybko zauważysz cudowny efekt
Czytaj więcej >

Wnętrza

Wielki remont u Andrzeja z Plutycz. W końcu może żyć jak król
Czytaj więcej >
Adrianna

Wydawca

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]