Trik na pleśń na ścianie
Screen z filmu na Youtube z profilu Mario Budowlaniec
Weronika Dadok - 27 Marca 2021

Jak usunąć pleśń ze ściany? Świetny trik, który pomoże zwalczyć problem

Pleśń jest nie tylko nieestetyczna, ale także bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Gdy więc zauważysz ją w swoim domu, lepiej od razu zareaguj, ponieważ może istotnie zaszkodzić. W tym artykule dowiesz się jak stworzyć domowy środek, który błyskawicznie zlikwiduje problem.

Wiele osób nie ma świadomości, jak bardzo może zagrażać zdrowiu domowników grzyb, który pojawia się na ścianach. Jest to stosunkowo częstą przypadłością, w związku z tym bywa, że jest lekceważona.

Bardzo szybko roznosi się po całości lokum, wypuszczając w powietrze zarodniki. Jeśli więc znajdziemy ją w jednym miejscu, możemy mieć niemalże pewność, że pojawi się zaraz gdzieś indziej, gdzie znajdzie sprzyjające warunki.

Grzyby wytwarzają substancje nazywane mikotoksynami, które bardzo źle wpływają na zdrowie domowników.

Domowy środek na pleśń na ścianach

Do przygotowania wyjątkowego domowego preparatu na pleśń będzie ci potrzebne: pół litra wody, 2 łyżki olejku z drzewa herbacianego i butelka z atomizerem. Jak sami widzicie, niewiele potrzeba, aby pożegnać się z problemem.

Białostocka policja znalazła skórę rysia ukrytą w domu mężczyzny w zamrażarceBiałostocka policja znalazła skórę rysia ukrytą w domu mężczyzny w zamrażarceCzytaj dalej

Sposób przygotowania jest również bardzo łatwy. Wystarczy wymieszać wodę z olejkiem w butelce. Następie ustawić rozpylacz na tryb mgiełki i spryskać pleśń.

Preparat pozostawiamy na około 5 do 10 minut. Nie pryskaj jednak zbyt intensywnie, alby woda nie ściekała. Wytrzyj pleśń gąbką, najpierw jednak nałóż rękawice ochronne.

Gąbkę wyrzuć i spryskaj pleśń po raz kolejny. Wytrzyj ścierką do sucha. Gdy nie widać śladów pleśni możesz spryskać delikatnie ścianę i zostawić do samodzielnego wyschnięcia.

Wszystkie rzeczy, które zostały wykorzystane do zabiegu, należy wyrzucić do kosza na zewnątrz, mogą się przyczynić do roznoszenia zarodników.

Pleśń na ścianie może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia

Pleśń może powodować wiele chorób. Przyczynia się między innymi do powstawania problemów z oddychaniem, powoduje bóle mięśni i stawów. Może wywołać także zapalenie zatok, bóle głowy, bezsenność, zapalenie krtani, wysypkę, mdłości i wiele innych.

Nie możemy także zapominać o tym, że mikotoksyny są również rakotwórcze. Obecność pleśni zmniejsza odporność całego organizmy, narażone są na to najbardziej małe dzieci.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News