DomekIOgrodek.pl

Pixabay

Jakie kwiaty zadowolą najbardziej w Dzień Kobiet? Zaskakująca odpowiedź

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Dziś jest niezwykły dzień, podczas którego każda kobieta chce poczuć się wyjątkowo. Dzień Kobiet wiąże się również z kolejkami w kwiaciarniach, piękne kwiaty zawsze cieszą oko i serca, jakie należy wybrać, aby najbardziej uszczęśliwić obdarowywaną osobę? Zapytaliśmy naszych czytelników i czytelniczki, okazuje się, że odpowiedź jest prostsza, niż się mogło wydawać.

Dzień Kobiet — jakie kwiaty ucieszą najbardziej?

Każdy kwiat posiada swoje znaczenie, możemy zastanawiać się nad tym, który z nich sprawdzi się najlepiej, gdy chcemy ofiarować go naszej ukochanej, bądź koleżance z pracy w ten wyjątkowy czas, którym jest Dzień Kobiet.

Postanowiliśmy zapytać nasze czytelniczki i czytelników, który rodzaj roślinności według nich sprawdzi się najlepiej. Okazało się, że odpowiedź jest bardzo prosta, a najważniejsze jest to, aby dane były szczerze i od serca.

Nasze czytelniczki niemalże jednogłośnie przyznały, że rodzaj nie ma większego znaczenia.

- Te dane ze szczerego serca - odpowiedziała jedna z nich.

- To będzie najwspanialszy kwiat - od mojego wnusia, zrobiony jego rączkami z gliny i wypalony w piecu. Już dzisiaj zdradził, co będzie robił. Kochany mój słodziak Filipenio-Kochanenio - napisała zaskakująco kolejna.

- Każdy kwiat choćby polny sprawi uśmiech na ustach kobiety - czytamy.

- Każdy kwiat, co przyroda stworzyła, jest piękny bez wyjątku, a jeszcze szczere słowo, to szczyt radości - wyznała internautka.

Podobnych komentarzy pojawiły się setki, Panowie nie powinni zatem mieć kłopotów z dobraniem odpowiedniego bukietu, muszą jedynie pamiętać o tym, aby były szczere i z dobrego serca.

Znaczenie kwiatów

Jeśli jednak są osoby, które zwracają uwagę na znaczenie kwiatów, poniżej zamieszczamy opisy najczęściej wybieranych na Dzień Kobiet.

Róża - jest najbardziej eleganckim kwiatem. Kolor czerwony kojarzy się z miłością, jeśli jednak chcemy podarować ten kwiat osobie, którą obdarzamy mniej zobowiązującym uczuciem, wystarczy zainwestować w różową wersję. Oznacza przyjaźń i uznanie.

Goździk - wyraża zauroczenie, jednak podobnie, jak w przypadku róży, kolor będzie miał sporą wagę. Czerwony oznacza szczere i ciepłe podziękowania, ale także może nieść symbolikę namiętnej miłości, goździk w kolorze białym niesie informację o czystych i delikatnych intencjach, iście przyjacielskich.

Tulipan - ten kwiat jest niezwykle wiosenny i symbolizuje wdzięk i elegancję, nada się idealnie na Dzień Kobiet. Nie jest zobowiązujący i może być miłym prezentem dla koleżanki z pracy, czy przyjaciółki.

Podsumowując, nie musimy się martwić o popełnienie gafy, ponieważ kobiety docenią każdą roślinę, która ofiarowana jest z dobrych intencji.

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Nowa osoba w ekipie "Nasz nowy dom"

  • Nieprzyjemne znalezisko w ogrodzie przy nowym domu

  • Odbiór mieszkania od dewelopera - o tym musisz pamietać

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]dek.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Inspiracje

Tutaj zamieszkał Hubert Hurkacz. Przygniotła go ogromna krytyka
Czytaj więcej >

Inspiracje

Zmiksuj z wodą i podlej anturium. Od razu obrośnie w piękne kwiaty
Czytaj więcej >

Inspiracje

Zamieszkał w kontenerze na śmieci. Wnętrze nie mieści się w głowie
Czytaj więcej >

Inspiracje

Wielki konkurent Pepco wchodzi z impetem do Polski. Polacy będą wniebowzięci
Czytaj więcej >

Inspiracje

Najbardziej wzruszający odcinek „Totalnych remontów Szelągowskiej". „To był prawdziwy koszmar"
Czytaj więcej >

Inspiracje

Właśnie pojawiły się w lasach, leśnicy biją na alarm. Uważaj gdzie stawiasz stopy
Czytaj więcej >
Weronika Dadok

Wydawca

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]