DomekIOgrodek.pl

unsplash

Janusz z żoną zbudowali bajeczny dom za 5992 zł. Opowiedzieli, jak im się udało obniżyć koszty

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Janusz i Karolina Gruchacz dokonali niemożliwego - zbudowali własny dom za niecałe 6 tysięcy złotych. Opowiedzieli jak im się to udało.

  • Janusz i Karolina z "Pomysłu na dom" dokonali niebywałego wyczynu

  • Ich dom został zbudowany za niespełna 6 tysięcy

  • Kilka ich patentów może szokować

Jeden z odcinków "Pomysłu na dom" przedstawił niespotykaną parę - małżeństwo postawiło uroczy domek letniskowy za niecałe 6 tysięcy. Zdradzamy jak tego dokonali.

Małżeństwo postawiło niesamowity domek

Zbudowanie własnego domu to marzenie wielu z nas, jednak często ta wizja kojarzy się z wielkimi kosztami. Jednak Janusz i Karolina Gruchacz udowodnili, że jak się ma pomysł i dużo zaparcia można zbudować domek letniskowy za śmiesznie małe pieniądze.

Małżeństwo gościło w programie "Pomysł na dom". Od dawna chodziła za nimi myśl, by zorganizować sobie miejsce w którym będą mogli odpoczywać w ciepłe weekendy i wakacje. Pomysł domku letniskowego był idealny, jednak cały czas odkładali jego realizację.

Wszystko zaczęło się od zakładu - Janusz miał ze swoim kolegą rozmawiać o tym, że chciałby sobie postawić taki domek. Wówczas znajomy rzucił, że taki plan to inwestycja rzędu 30 tysięcy. Ambitny Janusz jednak odpowiedział, że możliwe byłoby zmieszczenie się w 5 tysiącach. To go zmotywowało do działania.

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy i cierpliwości ich domek stanął. Niewielka chatka na działce zdaje się mieć wszystko czego potrzeba w domku letniskowym. Wiele osób przeciera oczy ze zdumienia.

Jak zbudować domek za mniej niż 6 tysięcy?

Nieruchomość za tak niewielkie pieniądze może się wydawać dla wielu niezbyt atrakcyjna, jednak małżeństwo zadbało o każdy szczegół. Domek jest wprawdzie niewielki, liczy sobie zaledwie 35 metrów kwadratowych, ale wygląda naprawdę przytulnie - szczególnie, że małżeństwo zdążyło domek wykończyć i urządzić.

Okazuje się, że mają prosty sposób na zaoszczędzenie dużych sum. Wiele mebli, części czy elementów wykończeniowych pochodzi z odzysku. Drewno pozyskali z rozebranej starej szopy ich rodziców, podobnie kominek pochodzi ze starego domu rodzinnego.

- Łóżko i kanapę zbudowali ze starych, odświeżonych palet. Toaletkę znaleźli przy drodze, wystarczyło ją odrestaurować. Sporo pomniejszych elementów użytkowych czy dekoracyjnych pochodzi z portali aukcyjnych

Domek jednak nie jest przeznaczony do normalnego użytkowania. Od samego początku planowany był jako domek letniskowy i taki udało się postawić. Z tego względu nie jest ocieplany - generowałoby to zbyt wielkie koszty. Podobnie nie ma w nim bieżącej wody.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek

  • Masz mało słońca w domu? Oto 4 odporne rośliny, które lubią cień

  • Fusy z kawy mają niesamowity wpływ na twoje kwiaty. Mało kto wie

  • Powstał przepiękny dom w środku lasu, jest cały z drewna

Tagi:

Podobne artykuły

Inspiracje

Tutaj zamieszkał Hubert Hurkacz. Przygniotła go ogromna krytyka
Czytaj więcej >

Inspiracje

Zmiksuj z wodą i podlej anturium. Od razu obrośnie w piękne kwiaty
Czytaj więcej >

Inspiracje

Zamieszkał w kontenerze na śmieci. Wnętrze nie mieści się w głowie
Czytaj więcej >

Inspiracje

Wielki konkurent Pepco wchodzi z impetem do Polski. Polacy będą wniebowzięci
Czytaj więcej >

Inspiracje

Najbardziej wzruszający odcinek „Totalnych remontów Szelągowskiej". „To był prawdziwy koszmar"
Czytaj więcej >

Inspiracje

Właśnie pojawiły się w lasach, leśnicy biją na alarm. Uważaj gdzie stawiasz stopy
Czytaj więcej >
Alicja Czepli

Jestem młodą, ambitną osobą. Moje największe zainteresowania to kino, literatura i polityka. Bardzo sobie cenię nowe wyzwania i pozyskiwanie ciekawych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]