Już niczym innym nie podlewam buraków. Bulwy są tak wielkie, że ledwo wyciągam je z ziemi
Burak to jedno z najzdrowszych warzyw, jakie możesz uprawiać w swoim ogrodzie. Bogaty w mikroelementy i witaminy przyczynia się do poprawy zdrowia i ogólnego samopoczucia. Czy jednak wiecie, jaki nawóz do buraków stosować, aby ten rósł prawidło? Ja już tak!
Nawóz do buraków ma znaczenie
Buraki to istne bomby witaminowe. Uprawiane są przez większość ogrodników, a ich smak, aromat i mnogość zastosowań w kuchni sprawia, że warzywo to doceniane jest przez wielu Polaków. Osobiście najbardziej lubię robić z nich salatki i przetwory na zimę.
Czy jednak wiedzieliście, że nawóz do buraków może wpływać na smak warzywa? Szczerze powiem, że muszę odradzić Wam stosowanie specjalistycznej chemii. Czyż nie po to uprawiamy własne warzywa, żeby nie jeść sztuczni e modyfikowanej żywności? Sam wychodzę z takiego założenia!
Odpowiednio dobrany nawóz do buraków może przyczynić się do zwiększenia plonu i poprawy smaku warzywa. Długo w to nie wierzyłem, ale sprawdziłem na własnych uprawach. Koniecznie sprawdźcie, jaki nawóz do buraków polecają ogrodnicy, gdyż zrewolucjonizuje to Wasze uprawy!
Naturalny nawóz do buraków poprawi ich smak
Jakie cechy musi posiadać nawóz do buraków polecany przez ogrodników? Musi być on ekologiczny, prosty w wykonaniu i przede wszystkim skuteczny. Wszystkie te postulaty spełnia gnojówka z pokrzyw!
Nawóz do buraków w formie gnojówki z pokrzyw to moje odkrycie minionego lata! Aby go przygotować, wystarczy 1 kg pokrzyw i 10 litrów wody. Osobiście używam deszczówki, gdyż uważam, że posiada ona więcej składników odżywczych.
Jak przygotowuję nawóz do buraków? Nic prostszego. Tnę pokrzywy na mniejsze kawałki, aby lepiej oddały sok i wkładam je do beczki. Następnie zalewam je 10 itrami wody i przykrywam gazą. Odstawiam ją w ciemne miejsce i codziennie mieszam. Po około 2 tygodniach można jej używać.
Nawóz przechowuj w chłodnym, zacienionym miejscu
Nie możecie po prostu podlać gnojówką z pokrzyw buraków. Domowy nawóz do buraków trzeba rozcieńczyć w proporcjach 1:10 z wodą. Takim roztworem podlewam buraki raz na dwa tygodnie. Uwierzcie, warzywa urosły tak duże, że ledwo wyciągnąłem je z ziemi!
Pamiętajcie, aby przechowywać nawóz do buraków w chłodnym i zacienionym miejscu. Kiedyś tego nie zrobiłem i nawóz do buraków był do wyrzucenia. Aż żal było wylewać całej beczki gnojówki, Cóż, człowiek uczy się całe życie!