Kamera Domowa niania
Screen z filmiku zamieszczonego na yourube.com z profilu ABCNews
Weronika Dadok - 15 Marca 2021

Dzięki domowej kamerze wszystko wyszło na jaw

Swój dom traktujemy jako ostoję spokoju oraz bezpieczną przestrzeń. Rzadko zatem przychodzi nam do głowy, aby zainstalować tam kamery. W niektórych przypadkach okazuje się to jednak zbawienne. Sytuacja, którą opiszemy w tym artykule, jest na to idealnym dowodem.

Dla młodych rodziców, którzy chodzą do pracy, bądź chcą czasem spędzić czas we dwoje, niekiedy niezbędne jest znalezienie odpowiedniej osoby do opieki nad swoim maluchem.

To prawdopodobnie pierwszy moment, kiedy rodzice przekazują opiekę nad dzieckiem komuś innemu, bywa, że obcej osobie.

Kiedy w naszym domu przebywa ktoś nie do końca nam znany, możemy czuć się nieswojo. Gdy opiekuje się naszym największym skarbem, pojawia się także lęk. W takiej sytuacji często decydujemy się na zainstalowanie kamer w swoich czterech kątach.

Instalacja domowej kamery okazała się jednym wyjściem

28-letnia kobieta poszukiwała opiekunki dla swojej 11-miesięcznej córki. Na ogłoszenie odpowiedziała jej koleżanka z czasów szkolnych. Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji zaufanie może być większe.

Katarzyna Dowbor wyznała, co dzieje się w polskich domachKatarzyna Dowbor wyznała, co dzieje się w polskich domachCzytaj dalej

Mała dziewczynka szybko nawiązała pozytywną relację z nową nianią. Trudno zatem było cokolwiek zauważyć i przewidzieć, co stanie się dalej.

Niestety mimo powyższej sytuacji, realia okazały się zupełnie inne... Teraz poszkodowana matka ostrzega innych. Gdyby nie kamera zainstalowana w domu, koszmar mógł trwać jeszcze dłużej, a okrucieństwo nigdy nie wyszłoby na jaw.

Rodzice zauważyli, że jest coś nie tak, gdy dziewczynka zaczęła uciekać i pokazywać swój strach. Zdecydowali się przekonać na własne oczy co dzieje się w ich domu, gdy nie są obecni. Zainstalowanie kamery wydało się idealnym na to sposobem.

Domowa kamera zarejestrowała tragedię

Zaniepokojeni rodzice zdecydowali się na ostateczną i słuszną decyzję. Zainstalowali kamerę.

Gdy obejrzeli nagranie, byli przerażeni. Okazało się, że niania godzinami znęcała się nad dziewczynką. Biła ją, krzyczała oraz potrząsała, sprawiając ból niewinnemu dziecku.

Niania została aresztowana, a poszkodowani wciąż nie mogą uwierzyć, w jaki sposób mogła pracować 4 lata, uzyskując pozytywne referencje.

Wnioskiem, który nietrudno wyciągnąć z tej sytuacji jest to, że instalacja domowych kamer, w takich momentach jest naprawdę niezbędna. Nie należy zapominać o tym, iż, mimo że dom jest naszą ostoją, gdy wkracza do niego ktoś obcy, warto mieć tę osobę na oku.

Źródło: parenting.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News