Karmi swoje ogórki klasyczną sodą z kuchni. Od lat z 1 krzaka zbiera dziesiątki kilogramów
Każdy z nas chce, aby jego ogórki co roku obradzały w dziesiątki kilogramów plonów. Okazuje się, że pewien ogrodnik amator znalazł na to cudowny sposób. Wystarczy, że karmi swoje rośliny zwykłą sodą oczyszczoną, a zawsze zbiera przynajmniej 10 kg owoców z jednej rośliny.
Jego rozwiązanie jest mało inwazyjnie i wyjątkowe proste w użyciu. Niżej zdradzamy jak się za nie zabrać.
Karmienie ogórków sodą
Ogórki, razem z pomidorami, są bardzo popularnymi roślinami do uprawiania w Polsce. Wielu pasjonatów ogrodnictwa decyduje się na sianie i sadzenie ich we własnych ogrodach i przydomowych grządkach.
Aby zwiększyć plon ogórków, nie trzeba wcale stosować żadnych specjalistycznych środków, które niestety często wypełnione są chemią. Zamiast nich wystarczy sięgnąć po zwykłą sodę oczyszczoną z kuchni, o czym przekonał się pewien ogrodnik. Gdy podał ją swoim ogórkom, wynagrodziły go ogromnymi plonami.
Miesza z wodą i pryska w ogródku. Ślimaki znikają już 1 nocy Te rośliny przyciągają kleszcze jak magnes. Lepiej nie mieć ich w ogrodzieJak nawozić ogórki sodą oczyszczoną?
Proces w żadnym wypadku nie jest skomplikowany. Wystarczy na przestrzeni rozwoju rośliny nawozić ją sodą trzy razy, aby zauważyć cudowne rezultaty.
Pierwsze nawożenie przeprowadza się 2 tygodnie po posadzeniu do gruntu. Kolejne należy wykonać po następnych dwóch tygodniach. Ostatni raz należy podać sodę w momencie, gdy zaczną się tworzyć owoce. W taki sposób uniknie się żółknięciu liści, a owoce będą tworzyć się w znacznie większej ilości.
Przygotowanie nawozu z sody oczyszczonej
Na początku wlej do 10 litrowego baniaka taką samą ilość wody i odstaw ja na jeden dzień. Po tym czasie możesz wsypać do niej 80 gramów sody oczyszczonej i dokładnie całość wymieszać. Taką miksturą podlewaj ogórki pierwsze dwa razy.
Za trzecim nawożeniem, do 10 litrów wody wsyp 55 g sody oczyszczonej i wkrop 3 kropelki jodu. Wymieszaj całość i przeprowadź trzecie podlewanie. Warto podlewać ogórki w godzinach porannych lub wieczornych, kiedy słońce nie jest wysoko na niebie. Tak uchronisz rośliny przed poparzeniami.