Ogórki to warzywa, które mogą przynieść obfite plony, pod warunkiem, że są odpowiednio nawożone i pielęgnowane. Ciekawym, a jednocześnie ekologicznym sposobem nawożenia ogórków jest stosowanie płatków owsianych. Płatki owsiane mogą wspomagać wzrost roślin, dostarczając im niezbędnych składników odżywczych.
Kiszenie ogórków nie zawsze wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Jednym z częstych problemów, z którymi spotykają się domowi kucharze, są mętne ogórki oraz pojawiający się gaz w słoikach. Znam kilka przyczyn tego zjawiska oraz domowe sposoby, jak uniknąć takich problemów.
Sianie ogórków to jedno z najważniejszych zadań dla każdego ogrodnika, który chce cieszyć się zdrowymi i obfitymi plonami. Każdy powinien obdarzyć szczególną uwagą odpowiedni wybór terminu. Właściwa pora siania ma kluczowe znaczenie dla wzrostu roślin i ich późniejszych plonów, dlatego postanowiłem zgromadzić najważniejsze informacje, które mogą pomóc w domowych warunkach.
Lipiec to okres, kiedy coraz śmielej zaglądamy do naszych ogrodów, wypatrując pierwszych plonów. Niestety, na niektóre z nich musimy sobie jeszcze zapracować.Z tego względu proponujemy wam naturalne nawożenie ogórków, które sprawi, że będziecie zbierali je z krzaczków kilogramami. W dodatku te będą duże i zdrowe. Koniecznie wypróbujcie ten patent w najbliższy weekend.
Już niedługo początek sezonu ogórkowego. Oznacza to, że możemy się spodziewać dosłownie wysypu tych warzyw w sklepach, na straganach, czy na naszych działkach.Macie już pomysł, co z nimi zrobić? Przetworzenie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Dlatego też proponujemy 3 najlepsze dodatki do słoików. Dzięki nim ogórki będą dosłownie nie z tej ziemi.
Któż z nas nie marzy o pięknych, dorodnych i chrupiących ogórkach z własnych przydomowych upraw? Szczęściu czasem trzeba jednak dopomóc, gdyż sama umiejętność ich pielęgnacji może nie wystarczyć.Z pomocą przychodzi domowa odżywka, która jak nic innego wzmocni, uodporni na choroby, a przede wszystkim zagwarantuje piękne plony z naszych upraw.
Ogórki kiszone to przysmak wielu Polaków. Goszczą one na naszych stołach niemalże na każdej rodzinnej imprezie i równie chętnie dodajemy je do wielu potraw.Czy jednak wiecie, jak poprawnie je przygotować? Okazuje się, że przez dwa proste błędy mogą wyjść mętne i niesmaczne. Zobaczcie, czego unikać, aby nie zepsuć ogórków.
Gdy na mojej działce stanęła szklarnia, wiedziała że zacznę od uprawy ogórków. To pyszne i zdrowe warzywa, bez których nie wyobrażam sobie gotowania. Ich uprawa wydawała się zachęcająca, ale rzeczywistość mnie zaskoczyła.Uprawa nie szła po mojej myśli i kiedy już chciałam się poddać, spróbowałam jednej, dość niecodziennej metody, która okazała się zbawienna. Teraz mam obfite plony, a ogórki z mojej szklarni są dorodne i smaczne.
Ogórki to bez wątpienia jedne z najczęściej uprawianych warzyw w naszych ogrodach. Nie mają wygórowanych wymagań, szybko rosną i obficie plonują, jeśli tylko będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad.Jeśli zależy nam na zbiorach większej ilości warzyw, warto także zastosować jeden prosty trik, który znacznie ułatwi uprawę ogórków i wpłynie korzystnie na ilość oraz jakość plonów. Chodzi tu o wykorzystanie podpór.
Czy wiedzieliście, jak wiele cennych produktów na co dzień wyrzucacie do kosza? Nie insynuujemy, że utylizujecie w ten sposób żywność. Niestety podczas jej obróbki tworzymy wiele odpadów, które niesłusznie wyrzucamy do śmieci.Przykładowo obierki po ogórkach są bardzo cennym produktem w ogrodzie, który może zastąpić sztuczne i drogie nawozy. Dodatkowo odstrasza niektóre inwazyjne szkodniki, które potrafią zniszczyć nasze uprawy.
Chociaż zapewne każdy z was wie, jak należy uprawiać ogórki, pewne sposoby ich pielęgnacji mogą znacząco wpłynąć na ich smak.Jeśli zastanawialiście się, dlaczego ogórki są gorzkie lub zwyczajnie nie odpowiadał wam ich smak, możliwe, że popełniacie kilka błędów w ich uprawie.
Zaczyna się sezon na ogórki. Pierwsze, młode warzywa już dojrzewają w naszych szklarniach i na grządkach. Doskonale nadają się zarówno do zjedzenia na surowo, np. z sałatką, jak i do przetworów. To idealna pora na przygotowanie ogórków małosolnych.Dobrze zrobione małosolne powinny być jędrne i pełne smaku. Niestety nieraz ogórki okazują się miękkie i niezbyt smaczne. Co jest tego przyczyną? Znamy niezawodny sposób na zachowanie twardości ogórków małosolnych.
Ogórki i pomidory to ukochane warzywa Polaków. Chętnie uprawiamy je w swoich ogrodach, a także na tarasach i balkonach. Warto poznać sprytne triki, dzięki którym w sezonie zbierzemy pełne kosze dorodnych warzyw.Swoje sposoby na obfite plonowanie ogórków i pomidorów zdradziła nam Joanna Żytkowska, autorka bestsellerów poświęconych ogrodnictwu: „Ogród na balkonie” oraz „Po prostu posadź”.
Problematyka kwitnięcia ogórków oraz zawiązywania się owoców to tematyka tak leciwa, że powiedziano i napisano o niej niemalże wszystko. Jednakże wziąć co sezon temat ten powraca jak mantra.Wielu ogrodników nie jest w stanie się z nim uporać, a wystarczy zastosować pewien japoński trik, który rozwiązuje tę problematykę wzorowo.
Zapewne wielu z was już cieszy się z pięknie rosnących roślinek i zawiązujących się plonów. Czy jednak wiecie, jak zagwarantować sobie przepiękne zbiory?Wcale nie musicie stosować specjalistycznej chemii. Wystarczy zastosować domowe nawozy, aby wszyscy zazdrościli wam waszych upraw.
Ogórki i pomidory to bez wątpienia najpopularniejsze warzywa uprawiane w przydomowych ogrodach. Polacy kochają je za niezwykły smak i aromat oraz uniwersalny charakter, a także za stosunkowo łatwą uprawę. Może się ona jednak nie udać, jeśli popełnimy jeden błąd.Wydaje się, że pomidory i ogórki są pod wieloma względami podobne, jednak to przekonanie może doprowadzić do kiepskich plonów. Sprawdź, czy nie popełniasz dużego błędu w uprawie tych warzyw.
Lada chwila zbierzemy pierwsze ogórki z własnych upraw, a tymczasem w warzywniakach już dostępne są te młode warzywa, które wprost idealnie nadają się nie tylko do jedzenia na surowo, ale także na przetwory, np. do kiszenia.Kiszone ogórki są pyszne i zdrowe, pasują do wielu dań, a zamknięte w słoikach mogą stać bardzo długo. Wszystko to pod warunkiem, że dobierzemy odpowiednie dodatki. Niezbędny wydaje się być koper, ale okazuje się, że może on zepsuć smak naszych przetworów.
Wysokie temperatury sprzyjają uprawie warzyw ciepłolubnych, do których należą uwielbiane przez Polaków ogórki. Wystarczy trochę słońca i wody, by w sezonie zebrać wysokie plony. Ale uwaga! Zbyt dużo ciepła może zaszkodzić roślinom.Chociaż ogórki lubią “wygrzewać” się na słońcu, to przedłużające się upały stanowią dla nich spore zagrożenie. Można temu jednak łatwo zaradzić, stosując domową odżywkę do ogórków, która uchroni je przed szkodliwym wpływem zbyt wysokich temperatur.
Wraz z początkiem czerwca rozpoczyna się intensywny wzrost posadzonych niedawno ogórków gruntowych, które właśnie rozpoczynają kwitnienie i owocowanie. To najlepszy czas na zastosowanie naturalnej odżywki, która pobudzi je do plonowania. Najlepiej ogórki podlać tą miksturą po dużym deszczu, wtedy efekty są oszałamiające.Właśnie teraz możemy rozstrzygnąć, jak obfite zbiory zapewnimy sobie w sezonie. Ogórki warto odżywić domowym nawozem, który przygotujemy w mgnieniu oka. Doświadczeni ogrodnicy zawsze tak robią.
Aby uzyskać obfite zbiory ogórków, nie potrzeba żadnej chemii. Wystarczą sprawdzone, domowe sposoby, woda i nawóz, który przygotujemy z produktów dostępnych od ręki.Stosowanie drożdży jako odżywki stymulującej wzrost ogórków i innych warzyw nie jest już tajemnicą. Ogrodnicy wykorzystują tę metodę od lat, ale nie każdy wie, co dodać do drożdży, by ten domowy nawóz był jeszcze bardziej skuteczny.
Ogórki to niewątpliwie jedne z najczęściej uprawianych warzyw w naszych przydomowych ogródkach. Właśnie teraz przypada okres ich intensywnego rozrastania się po posadzeniu.Co zrobić, aby pobudzić ogórki do wzrostu i uzyskać obfite plony? Doświadczony ogrodnik radzi, jakimi metodami stymulować rozwój sadzonek, by w sezonie cieszyć się dorodnymi warzywami.
Cebula to stereotypowe warzywo narodowe. Trzeba przyznać, że Polska cebulą stoi. Jak kraj długi i szeroki, tak próżno szukać ogrodu bez tego warzywa, nie wspominając o kuchniach.Co ciekawe, mało kto wie, że warzywo to można wykorzystać w pełni. Robiliście kiedyś nawóz z łusek po cebuli? Jeśli nie, to koniecznie musicie wypróbować ten patent.
Czy słyszeliście kiedykolwiek o japońskiej metodzie uprawy ogórków? Jeśli nie, to koniecznie musicie ją poznać. Jest ona stosunkowo prosta, a może przynieść nieoczekiwanie dobre rezultaty.Jeśli jeszcze jej nie praktykowaliście, koniecznie ją przetestujcie. Nie poznacie własnych plonów. Zaryzykujecie?
Ogórki to jedne z częściej uprawianych warzyw w naszych przydomowych ogrodach. Jednakże przez błędy pielęgnacyjne, nieodpowiednie sąsiedztwo, czy nieodpowiednie nawożenie, zdarza się, że te dosłownie marnieją w oczach.Koniecznie poznajcie, jakie błędy w uprawie ogórków dosłownie sabotują Wasze starania. Być może nie mieliście nawet świadomości, jak niewiele wystarczy, aby cieszyć się pięknymi plonami.
Dlaczego liście ogórków i pomidorów żółkną? – pewnie chociaż raz podczas waszej przygody ogrodniczej zadaliście sobie to pytanie. Niestety, nie zwiastuje ono niczego dobrego.Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różnorodne. Na szczęście odpowiednio diagnozując problem, w mig możemy sobie z nim poradzić. Czy wiecie, co należy zrobić, w przypadku żółknięcia liści pomidorów i ogórków?
Każdy ogrodnik marzy o tym, aby jego uprawy przyniosły mu ogromny plon. Nie inaczej jest z ogórkami. Te odpowiednio pielęgnowane potrafią odwdzięczyć się wspaniałymi owocami.Szczęściu jednak czasem trzeba dopomóc. Gdy sama pielęgnacja to za mało, z pomocą przychodzą domowe sposoby na nawóz. Dzięki nim nie poznacie własnych ogórków.
Ogórki to obok pomidorów jedne z najchętniej uprawianych przez Polaków warzyw. Są pyszne i zdrowe, mają wiele zastosowań w kuchni. Ich uprawa wymaga jednak przestrzegania kilku zasad.Od tego, jakie warunki zapewnimy sadzonkom, będzie zależała ilość oraz jakość plonów. Jeśli więc zależy nam na dużych, soczystych ogórkach, warto zadbać o ich prawidłowe podlewanie.
Piękna pogoda za oknem sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wysadzenie sadzonek do gruntu. Niestety, dla roślin to poważny krok i wiele z nich ma problem z aklimatyzacją.Jeśli chcecie, aby Wasze ogórki zaadaptowały się w gruncie w mgnieniu oka, a ponadto były odporne na działanie czynników zewnętrznych, koniecznie zastosujcie ten nawóz do ogórków.