Ten tani oprysk stosują rolnicy na paskudne szkodniki. Ogórki wschodzą szybciej i bujniej
Aby ogórki rosły bujne i zdrowe, najpierw trzeba ochronić je przed szkodnikami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo specyfików przeznaczonych do ich usuwania. Po co jednak truć siebie i środowisko chemią, kiedy można pozbyć się ich w naturalny sposób?
Najlepsi ogrodnicy i rolnicy nie stosują gotowych preparatów. Wykorzystują w pełni bezpieczną i skuteczną metodę, dzięki której żadne szkodniki nie niszczą już ich upraw. Niżej zdradzamy więcej.
Oprysk do ogórków
W większości przydomowych ogródkach i grządkach można znaleźć fragment ziemi zarezerwowany dla ogórków. Świeże ogórki z własnej uprawy nadają się do letnich orzeźwiających sałatek czy cudownych domowych kiszonek.
Zanim jednak będzie można cieszyć się ich smakiem, trzeba zadbać o och wzrost. Dlatego tak ważny jest poniższy oprysk do ogórków, który nie tylko usuwa szkodniki, ale przyspiesza rozwój ogórków, a także wzmacnia ich odporność.
Mszyce unikają tego, jak ognia. Jest bez chemii, usuwa je od razu Mniszek obsypał Ci ogródek? Zbierz go czym prędzej, nie uwierzysz do czego się przydaJak zrobić oprysk do ogórków?
Proces przygotowania domowego oprysku do ogórków jest banalnie prosty i wymaga jedynie dwóch składników. Czystej, świeżej wody oraz zwykłej aptecznej wody utlenionej. Łączy się je w proporcjach 1 części wody utlenionej na 4 części zwykłej wody.
Woda utleniona upora się nawet z najgorszymi szkodnikami, czyli mszycami. Wystarczy spryskać mieszanką zaatakowane rośliny. Oprysk radzi sobie również z ziemiórkami.
Jak dbać o ogórki?
Najlepiej sadzić je w podłożu zasadowym, glebie próchnicznej, przepuszczalnej. Dlatego jesienią najlepiej przeprowadzić na niej wapnowanie. Zaleca się stosowanie obornika jako nawóz.
Pamiętajcie również o dobraniu odpowiedniego towarzystwa dla naszych ogórków. Najlepiej będą rosły obok fasoli, cebuli oraz grochu. Polecamy unikać sadzenia obok ogórków warzyw z rodzaju dyniowatych, gdyż przyciągają szkodniki oraz choroby, które mogą zaszkodzić naszej uprawie.
Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Vegetable garden Groch z kapustą” na YouTube