Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Komunikat GIS ws. wycofania herbatki dla odchudzających się. Może szkodzić
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 21.03.2022 22:17

Komunikat GIS ws. wycofania herbatki dla odchudzających się. Może szkodzić

kuchnia
fot. unsplash.com/Christian Mackie

GIS poinformował o wycofaniu dwóch partii herbatki odchudzającej firmy Synoptis Pharma Sp. z o.o. z powodu wykrycia w surowcu do jej produkcji tlenku etylenu. Odbiorcy zostali już poinformowani o wadliwym produkcie.

Firma Synoptis Pharma Sp. z o. o. poinformowała Główny Inspektorat Sanepidu o rozpoczęciu wycofania produktu z rynku sprzedażowego ze względu na wykrycie w surowcu tlenku etylenu. Dwie wadliwe partie herbatki na odchudzanie APTEO zostaną wycofane ze sprzedaży.

Substancje znajdujące się w produkcie mogą zaszkodzić odbiorcą, a producent nie jest w stanie określić bezpiecznej dawki przyjmowania naparu.

GIS rozpoczął usunięcie wadliwego towaru z rynku sprzedaży

Zakażone tlenkiem etylenu partie herbatki odchudzającej to: L:21/139N (z terminem ważności do 05.2023 roku) oraz L:21/307N (z terminem ważności do 11.2023 roku). Firma Synoptis Pharma Sp. z o. o., w trosce o swoich klientów, zapowiedziała wycofanie szkodliwych partii z rynku, a także poinformowała o niezwłocznym wstrzymaniu sprzedaży swoich odbiorców.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej rozpoczęły już monitorowanie kwestii wycofania wadliwej partii towaru z rynku. Do firmy producenta zaczynają spływać pierwsze zwroty szkodliwego produktu.

Herbatka na odchudzanie APTEO
Zdjęcie poglądowe produktu znajdujące się na stronie rządowej gov.pl

GIS ostrzega przed spożyciem produktu

Choć producent jest w trakcie wycofywania szkodliwego produktu z rynku sprzedaży, należy zachować szczególną ostrożność. Zatrucie tlenkiem etylenu może mieć poważne konsekwencje dla naszego organizmu. Jeśli mamy w domu opisywany produkt obserwujmy zmiany w swoim samopoczuciu.

Jednymi z objawów zatrucia tlenkiem etylenu są m.in.: nudności i wymioty, bóle głowy oraz gardła, osłabienie organizmu, zaczerwienienie, a także łzawienie spojówek. Czasem dodatkowo mogą pojawić się drgawki mięśni.

Jeśli odczuwamy osłabienie organizmu, należy profilaktycznie skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Zatrucie tlenkiem etylenu może mieć poważne konsekwencje, dlatego wszystkie obawy najlepiej omówić ze specjalistą.

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

Źródło: GOV

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: GIS