DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Genialny trik na wyczyszczenie piekarnika. Będzie wyglądał na nowy, wystarczy dosłownie chwila
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 23.02.2020 22:20

Genialny trik na wyczyszczenie piekarnika. Będzie wyglądał na nowy, wystarczy dosłownie chwila

piekarnik
fot. screen z youtube.com/ Zdrowie 24h

Kuchnia to serce domu. Żeby przebywanie w niej było przyjemne, a gotowanie smaczne musimy dbać w niej o porządek. Niestety, są takie elementy kuchennego wyposażenia, które nie jest łatwo doczyścić. Do takich rzeczy należy piekarnik. Jeśli jest brudny i przypala się w trakcie pieczenia, możemy zepsuć przepyszne potrawy czy ciasta. Jednak są sposoby, by przepalony piekarnik wyglądał jak nowy.

Kuchnia to najbardziej brudząca się część domu. Niemal po przygotowaniu każdego ciepłego posiłku mamy wiele do zrobienia. Jednak czyszczenie piekarnika po każdym jego użyciu raczej nam się nie zdarza. Dlatego piekarniki są tak trudne do przywrócenia im ich czasów świetności.

Kuchnia czyściutka na błysk

Brązowy od przypaleń piekarnik to przeszłość jeśli użyjesz tych sposobów. Nie zniszczysz powłoki sprzętu, doczyścisz nawet największe przypalenia. Zmorą wielu piekarników jest brązowa od sadzy szybka, przez którą powinniśmy doglądać, jak nasze ciasta pięknie wyrastają, zamiast tego zazwyczaj nie widzimy nic i musimy uchylać drzwiczki, ryzykując zmianą temperatury wewnątrz piekarnika. Niektóre potrawy mogą na tym naprawdę ucierpieć.

Sposób nr 1

Ocet i gorącą (ale nie wrzącą) wodę wymieszaj w proporcji 1:1. Tak powstały roztwór nałóż na ściereczkę i kolistymi ruchami wyczyść piekarnik. Nie musisz używać żadnych chemicznych produktów, które później mogę przedostawać się do jedzenia. Jest to bardzo skuteczny i bezpieczny sposób.

  1. Kotlety schabowe pod pierzynką. Przepis, który na zawsze odmieni twoje obiady
  2. Co najmniej 15 osób rannych, w tym dzieci. Tragiczne wydarzenia podczas imprezy karnawałowej
  3. Dziecko zostało zamordowane. Po 21 latach policja poznała wstrząsającą prawdę

Jeśli twój piekarnik jest w bardzo złym stanie

Niektóre piekarniki są bardzo mocno zabrudzone i sam ocet nie radzi sobie z jego doczyszczeniem. Spróbuj drugiego sposobu, który będzie potrzebował trochę więcej czasu. Pamiętaj, żeby używać gumowych rękawiczek. Soda oczyszczona i ocet podrażniają skórę, mogą cię nieprzyjemnie szczypać ręce.

Sposób nr 2

Przygotuj 1/4 szklanki sody oczyszczonej. Pomalutku dolewaj na przemian ciepłą wodę i ocet, tak, by powstała gęsta papka. Lepiej, żeby roztwór nie był zbyt rzadki. Dlatego co chwilę sprawdzaj jego gęstość. Tak przygotowany roztwór nałóż na zabrudzony piekarnik gąbką lub ściereczką, ważne, żeby pokryć wszystkie zabrudzone miejsca. Następnie odczekaj 20-30 minut i szorstką gąbką, lub szczoteczką do zębów, znów kulistymi ruchami wyczyść piekarnik. Pozbędziesz się silnych zabrudzeń, nie ryzykując użycia zbyt chemicznych substancji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kuchnia

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie gotowanie bez piekarnika?

kuchnia

Pamiętaj o gumowych rękawiczkach, żeby nie czuć nieprzyjemnego szczypania.

kuchnia

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań poza kuchennymi. Warto zawsze mieć ją w domu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopiec chory na niezwykle rzadką chorobę nie chce żyć. Wszystko przez rówieśników, którzy go wyśmiewają
  2. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
  3. Joanna Brodzik przeżyła traumę. Katechetka w dzieciństwie: „Jesteś bękartem i czerwoną świnią”
  4. Agnieszka Woźniak-Starak w młodości. Przypomnijmy, jak bardzo zmieniła się przez lata
  5. Syn Grzegorz Ciechowskiego ma dziś 24 lata. Bruno oddał niezwykły hołd zmarłemu ojcu
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Źródło: webniusy.com

Powiązane