Media bez wyboru
Grafika własna
Weronika Dadok - 10 Lutego 2021

Zastosowania kwasku cytrynowego w domu

Kwasek cytrynowy może mieć wiele zastosowań. Jest jednym z produktów, które niosą za sobą dużo uniwersalnych rozwiązań. W tym artykule dowiesz się, do jakich zadań specjalnych można użyć tego produktu!

Kwasek cytrynowy znajdzie w twoim domu wiele ciekawych zastosowań. Będzie na pewno jednym ze środków, które pomagają ci w codziennym prowadzeniu domu. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych sposobów na wykorzystanie tego świetnego produktu.

Odkamienianie czajnika kwaskiem cytrynowym

Kwasek cytrynowy sprawdzi się idealnie w roli odkamieniacza do naszego czajnika. Wiele z nas wciąż kupuje gotowe i chemiczne preparaty do odkamieniania, jest to jednak pozbawione sensu, gdy możemy wybrać ekologiczny i równie dobry sposób.

Należy tylko zainwestować w łatwodostępny i tani kwasek cytrynowy i zmieszać go z gorącą wodą. Taką miksturę wystarczy zostawić w czajniku na noc, a następnego dnia go wypłukać i gotowe!

Kwasek cytrynowy do sprzątania łazienki

Kolejne zastosowanie dla kwasku cytrynowego to czyszczenie łazienki. Spisze się świetnie podczas usuwania osadu z kamienia.

Metamorfoza zaniedbanego salonuMetamorfoza zaniedbanego salonuCzytaj dalej

Gdy przy bateriach zbiera się kamień, wystarczy, że wsypiemy odrobinę kwasku, polejemy wodą i po kilku godzinach problem znika. Jeśli chcemy usunąć osad z końcówki kranu, wystarczy nalać do szklanki wody i następnie dosypać kwasku. Zanużamy kran w szklance, uprzednio ustawiając ją na podwyższeniu. Zostawiamy na noc i po kłopocie.

Kule kąpielowe z kwasku cytrynowego

W domu możemy wykonać także fantastyczny prezent, ale również i przyjemność dla samej siebie. Kwasek cytrynowy idealnie sprawdzi się, jako składnik kul do kąpieli.

Do wykonania tego świetnego produktu będą nam potrzebne: 1 szklanka kwasku cytrynowego, 2 szklanki sody oczyszczonej, 5 łyżek oliwki dla dzieci, dowolny barwnik (opcjonalnie), olejek zapachowy, woda w spryskiwaczu i foremki do kul, lub lodu.

Wszystkie składniki wystarczy ze sobą zmieszać, włożyć do foremek na kilka godzin i wyjąć piękne kule do kąpieli!

Więcej zastosowań kwasku cytrynowego

Kwasek cytrynowy możemy wykorzystać w celu wzmocnienia efektu proszku do prania. Rozjaśnia on tkaniny i chroni przed szarzeniem. Świetnie poradzi sobie także z czyszczeniem ekspresu do kawy i piekarnika, czy mikrofali.

To, że jest to produkt potrzebny każdej pani domu, nie pozostawia cienia wątpliwości!

Źródło: twojediy.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News