Masz w domu te tabletki na gardło? Nie bierz ich, są zanieczyszczone. GIF wycofuje je z aptek
Robi się coraz chłodniej, a to oznacza dla wielu z nas pierwsze przeziębienia. Część z nas mogła już zachorować. Ból gardła to jeden z pierwszych objawów, z którym staramy się walczyć. Jednak okazuje się, że jedne popularne tabletki są właśnie wycofywane.
W aptekach znajdziemy sporo leków bez recepty, które mają pomóc na najróżniejsze dolegliwości. Część z nich dostępna jest nawet w supermarketach. Jakie leki zdecydował się wycofać Główny Inspektorat Farmaceutyczny?
Tabletki na ból gardła wycofane z apteki
Bolące gardło możemy ratować na wiele sposobów. Czasem zaczynamy od gorącej herbaty z miodem i szukamy domowych sposobów na złagodzenie dolegliwości. Jednak często bez odpowiedniego leku się nie obejdzie.
W aptekach znajdziemy sporo tabletek przeciwbólowych. Większość z nich skutecznie pomoże na nasze dolegliwości. Okazało się, że w popularnych tabletkach GIF wykrył zanieczyszczenia. Jaki lek ma zostać wycofany?
Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu konkretnych partii leku Faringan. Tabletki są zanieczyszczone i będą znikać z aptek. Sprawdź, czy nie masz tej partii w swoim domu.
Uważaj na tę partię leku Faringan
GIF sprawdził partię popularnego leku na gardło Farigan. Okazuje się, że w składzie tabletki nie zgadza się zawartość benzokainy. Poza tym są one zanieczyszczone nieznaną substancją i mają nieprawidłowy parametr odporności na ścieranie.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował się opublikować komunikat na Twitterze. Podano konkretną partię leku. Zanieczyszczone tabletki pochodzą z serii o numerze: 0471222, termin ważności: 12.2024.
Tabletki będą wycofywane z aptek. Możemy znaleźć opakowania po 10, 18, 20 i 27 tabletek. Koniecznie sprawdźcie, czy nie macie ich w domu. GIF podał, w jakich placówkach mogła znaleźć się zanieczyszczona partia leków.
Gdzie mógł trafić zanieczyszczony lek?
Zanieczyszczona partia leku była sprzedawana w całej Polsce:
— Weryfikacja danych dotyczących obrotu wskazanym powyżej produktem leczniczym dokonana z wykorzystaniem Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotem Produktami Leczniczymi wykazała, że obrót ten prowadzony jest na obszarze całego kraju. Decyzja o wstrzymaniu obrotu tym produktem powinna zatem odnosić się do obszaru całego kraju — stanowisko GIF cytuje polsatnews.pl.
Oznacza to, że mogła trafić też do Twojej domowej apteczki. Upewnij się, czy przypadkiem lek w Twoim domu nie powinien wylądować w koszu.
Zobacz też:
- Zaczęły młodnieć z dnia na dzień. Wiele Polek już wdrożyło 3 zasady i nie poznaje się w lustrze
- Sławne domy z seriali i filmów. Wiesz, z której są kultowej produkcji? [QUIZ]
- Moja babcia przechowuje czosnek na zimę wyłącznie w ten sposób. Nie kiełkuje i nie pleśnieje