Zatyka tętnice i powoduje cukrzycę. Polacy nałogowo dodają go do kawy
Poranek bez ciepłej kawy ciężko sobie wyobrazić. Ten napój jest punktem obowiązkowym dnia dla wielu z nas. Sam napar jest naprawdę zdrowy, jednak bez pewnego dodatku, który może prowadzić do konsekwencji zdrowotnych.
Najzdrowsza jest zwykła czarna kawa bez żadnych dodatków. Właśnie taką najlepiej pić, jednak sporo osób za czystą formą naparu nie przepada. Wzbogacamy ją, żeby złagodzić jej smak. Z jakiego dodatku lepiej zrezygnować?
Czy kawa jest zdrowa?
Kawa to idealny napar, który budzi nas o poranku. Pomaga utrzymać skupienie w ciągu dnia i jest najpopularniejszą używką na świecie. Zawartość kofeiny pobudza i umila nam dzień. Jednak czy napój jest zdrowy?
Wokół kawy narosło sporo mitów. Przez lata uważano, że napar jest szkodliwy, kiedy w rzeczywistości jest naprawdę zdrowy. Wspiera wątrobę i może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.
Najzdrowsza jest zwykła czarna kawa. Kiedy decydujemy się ją posłodzić, dodać mleka lub śmietanki zwiększamy ilość kalorii i wpływamy na jej właściwości. Jest jeden dodatek, który szczególnie może nam zaszkodzić.
Szkodliwy dodatek do kawy
Jednym z dodatków, których powinniśmy unikać, jest oczywiście cukier. Jednak z jego szkodliwości wiele osób zdaje sobie sprawę i stara się go ograniczać. Inaczej jest w przypadku zabielacza.
Zabielacz do kawy ma złagodzić smak napoju. Sprawia, że jest słodszy, jednak w rzeczywistości może prowadzić do zatykania tętnic i powodować cukrzycę. Czym dokładnie jest zabielcza?
Zabielacz do kawy to wysuszone i sproszkowane mleko. Bardzo popularny był w czasach PRL-u i miał zastąpić mleko. Jednak jego skład jest naprawdę średni. Niestety zabielacz wraca do łask.
Wybierz to zamiast zabielacza
Zabielacz do kawy jest naprawdę nie najlepszym dodatkiem do napoju. Lepiej wybrać mleko lub tradycyjną śmietanką do kawy. Nawet jeśli mają więcej kalorii, zdecydowanie są zdrowsze niż zabielacz.
Zabielacz zawiera tłuszcze utwardzone, które są przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Cukrzyca, nadciśnienie i otyłość to tylko kilka chorób, do których przyczynia się regularne spożywanie zabielacza.
Zobacz także:
- Jak dobrze znasz się na praniu? Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie symbole na metkach i sposoby czyszczenia
- Fusy po kawie są naprawdę cenne. Twoja skóra je pokocha
- Zamiast do śmieci, włóż do spłuczki WC. 1 trik i rachunki spadną w oczach