Dostała dom i ma 15 dzieci
Screeny z wideo zamieszczonego na profilu na Facebooku Fakt24 Łódź
Weronika Dadok - 28 Marca 2021

Matka 15 dzieci otrzymała nowy dom. Postawiono jej tylko dwa warunki

W dniu, kiedy Pani Magdalena z Wierzbicy i jej piętnaścioro dzieci otrzymało dom okrzykom radości i łzom wzruszenia nie było końca. Rodzina spędzi Wielkanoc w nowym lokum. Mają za sobą wiele ciężkich chwil, dlatego świąteczny czas w nowej aranżacji może ich szczególnie uszczęśliwić. Matka, aby dostać taką pomoc, musiała jednak zgodzić się na pewne warunki...

Mimo wielu trudnych przeżyć rodzina się nie poddała, a finalnie uzyskała nieocenioną pomoc. Pani Magdalena, matka 15 dzieci, wreszcie mogła odetchnąć z ulgą, nie martwiąc się o dach nad głową dla swojego potomstwa.

Ojciec dzieci jest alkoholikiem, a problemy finansowe sprawiły, że Sąd wydał nakaz odebrania 11 najmłodszych dzieci. Dzięki pomocy innych ludzi udało się sprawić, że dzieci mogły zostać przy matce i reszcie rodzeństwa. Wszyscy zyskali godne warunki do nauki oraz po prostu nowy, wspaniały dom.

Nowy dom dla matki wychowującej 15 dzieci

Nie da się opisać słowami wymalowanej radości na twarzy mamy piętnaściorga dzieci z Wierzbicy podczas odbioru kluczy do nowego domu.

Pani Magdalena, jak sama przyznaje, marzyła o tym przez całe życie. Łzy szczęścia ciekły jej nieustannie po policzkach. Jest bardzo szczęśliwa, że dzieci będą miały coś, czego chciała od zawsze.

Dzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićDzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićCzytaj dalej

Dzieci dostały także laptopy i mają możliwość swobodnego korzystania z internetu. Dzięki temu mogą uczestniczyć bez problemu w zdalnych zajęciach.

Na miejscu nie zabrakło ministra Michała Wójcika, który został zaskoczony słowami jednej z córek. Obiecała ona, że w związku z tym, że ma nowy dom, w pięknym pokoju będzie się uczyła od teraz języka angielskiego, jak tylko najlepiej potrafi.

W budynku mieści się sporych rozmiarów jadania (jak na 16-osobową rodzinę przystało...), salon został wyposażony w telewizor, a pokoje dzieci w wygodne biurka. Fundatorem domu jest firma Budimex.

Jeden warunek dla matki 15 dzieci

Pierwotna decyzja o odebraniu matce 11 dzieci podyktowana była sytuacją związaną z jej mężem alkoholikiem. Ojciec awanturował się, a na życie dawał 100 złotych miesięcznie, co przy liczebności osób jest raczej kwotą, lekko mówiąc - niewystarczającą. Sąd wskazał także złe warunki domu. Wszyscy musieli zmieścić się w dwóch izbach.

Na szczęście o matce nie wydano żadnych negatywnych opinii. Przeciwnie, doceniano jej dbałość o dzieci. Kobieta walczyła o swoje potomstwo. Dzięki pomocy poseł Anny Milczanowskiej i wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika dzieci mogły zostać przy matce.

Postawiono jednak dwa warunki: ojciec alkoholik musi się wyprowadzić, a rodzina zacząć mieszkać w lepszych warunkach. Wszystko to dla dobra dzieci.

Źródło: Fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News