DomekIOgrodek.pl Porady domowe Moja babcia stosowała ten patent przy praniu ręczników. Były miękkie, delikatnie i pięknie pachniały
Canva/Skylar Kang, Pexels

Moja babcia stosowała ten patent przy praniu ręczników. Były miękkie, delikatnie i pięknie pachniały

18 lipca 2023
Autor tekstu: Kamil Świętek

Moja babcia wiedziała co zrobić, aby ręczniki zawsze były idealnie miękkie i pachnące. Zdradziła mi patent na pranie ręczników. Odkąd go stosuję, mam w domu ręczniki, jak w najlepszym hotelu, a to wszystko bez wysiłku.

Pranie ręczników – poznaj Świętego Graala sztuki hotelarskiej

Miękkie ręczniki stały się pewną kategorią wyznaczania jakości hoteli. Delikatne ręczniki i wyprasowana pościel to znaki firmowe topowych ośrodków wypoczynkowych na całym świecie.

Jak sądzicie, czy stosują one niesamowicie drogie środki do prania tkanin? Może wymieniają ręczniki po każdym kliencie? Nic bardziej mylnego. Moja babcia pokazała mi, w jaki sposób cieszyć się przez lata miękkimi ręcznikami, które wyglądają tak, jakby tyle, co zostały przywiezione ze sklepu.

Okazuje się, że pranie ręczników odgrywa tu kluczową rolę. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że wystarczy użyć maksymalnie dwóch domowych specyfików, aby osiągnąć niesamowity efekt. Zainteresowani? Spieszę z wyjaśnieniem.

Powiesiłem na oknach produkt z apteki. Za 20 zł schłodziłem całe mieszkanie w upał
Podlewam ogórki produktem, który wyrzuca każdy. Codziennie zbieram pełne skrzynie warzyw

Pranie ręczników – jak robić to poprawnie?

Dlaczego Twoje ręczniki już po pierwszym praniu stają się szorstkie, twarde i nieprzyjemnie pachną? Zastanów się, czy nie przeładowujesz pralki. Jeśli to robisz, możliwe, że ręczniki nie zostają należycie wypłukane, a resztki środków piorących uszkadzają ich strukturę.

Nie należy także przekraczać temperatury zalecanej przez producenta. Zwykle swoje ręczniki piorę w przedziałach między 40 a 60 stopni Celsjusza. Warto także rozwiesić ręczniki zaraz po praniu, co zapobiegnie namnażaniu się bakterii odpowiadających za ich nieprzyjemny zapach.

Dość już o podstawowych zaleceniach na pranie ręczników. Pora przejść do sposobu mojej babci. Zamiast płynu do płukania używała ona octu spirytusowego, rozmieszanego 1:1 z wodą. Szklanka tego specyfiku nie dość, że zmiękczała ręczniki, to jeszcze dbała o kolor pranych tkanin i przy okazji czyściła pralkę. Czyż to nie wspaniałe?

Pranie ręczników.png
Canva/Karolina Grabowska, Pexels

Pranie ręczników – zastosuj alternatywne metody

Dla wzmocnienia działania octu można dodać do preparatu dwie łyżeczki kwasku cytrynowego oraz ulubione olejki eteryczne. Dzięki temu ręczniki będą nie tylko idealnie miękkie, ale także będą niepowtarzalnie pachniały.

Jak widzicie, pranie ręczników jest naprawdę proste. Stosując się do sprawdzonych patentów mojej babci, Wasze ręczniki nabiorą hotelowej miękkości i aromatycznego zapachu. Osobiście stosuję te metody od lat i muszę przyznać, że moje ręczniki wciąż wyglądają jak nowe.

Polecam kupić do domu białe i czarne ręczniki, których stylistyka jest ponadczasowa i pasuje do większości łazienek. Dzięki temu znajomi pomyślą, że regularnie je wymieniacie, bo przecież któż jest w stanie zachować biały ręcznik w idealnej czystości i miękkości przez lata.

Sąsiedzi rzucali niedopałki na jej balkon. Jej legendarną zemstę zapamiętają do końca życia
Nawet 5 tysięcy zł kary za zbieranie i sprzedaż jagód. Urzędnicy biją na alarm
Obserwuj nas w
autor
Kamil Świętek

Redaktor portalu Domek i Ogródek. 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@domekiogrodek.pl

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy