Moja babcia wykorzystywała ten patent, aby przedłużyć życie żelazka. Wypróbuj go w swoim domu
Czy Wasze babcie też wyprzedziły swoją epokę? Moja na pewno. Wyobraźcie sobie, że w latach 50. XX wieku wiedziała ona jak przedłużyć życie żelazka. Nie miała przecież specjalistycznej chemii. Jak ona to robiła? Ta kobieta wiedziała, czym jest woda destylowana.
Woda destylowana – co to takiego?
Czym właściwie jest woda destylowana? Wedle definicji, destylacja wody to zabieg, który pozbawia wodę wszelkich zanieczyszczeń i składników mineralnych. Dzięki temu wytworzony produkt staje się czystą postacią wody.
Woda destylowana wykorzystywana jest zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Dzisiaj zdradzę Ci, jak przygotować ją w zaciszu swojego domu. Uwierz, nie jest to tak trudne, jak się wydaje.
Dlaczego jednak warto to robić? Bynajmniej po to, żeby ją pić. Woda destylowana przez wzgląd na brak jakichkolwiek związków mineralnych, nie powoduje odkładania kamienia na grzałce żelazka.
Woda destylowana – jak ją stworzyć?
Woda destylowana może być przygotowana w domowych warunkach. Wystarczy do garnka włożyć kratkę (która pasuje do dna garnka) i napełnić go wodą do połowy. Następnie do garnka wkładamy szklaną miskę tak, aby unosiła się na powierzchni wody. Całość należy przykryć pokrywką i położyć na niej kostki lodu.
Teraz wystarczy doprowadzić wodę w garnku do wrzenia i gotować ją około 45 minut. Parująca woda ochłodzi się o pokrywkę i skapnie do miski. W ten sposób uzyskamy wodę destylowaną.
Prawda, że proste? Takich metod używały nasze babcie, zanim jeszcze woda destylowana była dostępna w sklepach. Może warto przypomnieć sobie ich sposoby i zaoszczędzić trochę pieniędzy?
Woda destylowana – stosuj ją i przedłuż życie żelazka
Jak widzicie, przedłużenie życia żelazka nie jest takie trudne. Woda destylowana nie pozostawi w żelazku kamienia, który jest główną przyczyną uszkodzenia tego rodzaju urządzeń. Możecie zapomnieć też o tym, że Wasze żelazko będzie „pluło kamieniem” przy uderzeniach pary, czy spryskiwaniu materiału.
Gorąco zachęcam do wykorzystania patentu mojej babci w domu. Zobaczycie, że zapomnicie o jakichkolwiek kłopotach z żelazkiem.