Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Najlepsze gospodynie wkładają rolkę papieru do lodówki. Efekt zwala z nóg
Kamil Świętek
Kamil Świętek 15.09.2023 20:34

Najlepsze gospodynie wkładają rolkę papieru do lodówki. Efekt zwala z nóg

Lodówka
Canva/Odua Images, canva/Tatiana

Tym artykułem udowodnimy Wam, że o domowych trikach jeszcze wiele musicie się nauczyć. Jeśli zestawienie lodówki i papieru toaletowego jest dla Was obce to znak, że jeszcze wiele przed Wami do odkrycia.

Jak wiadomo, lodówka to miejsce przechowywania wielu produktów spożywczych, które dzięki niskiej temperaturze panującej w lodówce psują się znacznie wolniej. Dlaczego więc mielibyście chować do niej papier toaletowy? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Nieprzyjemny zapach z lodówki

Chociaż połączenie to wydaje się szalone, po zapoznaniu się z tym artykułem, zmienicie o nim zdanie. Mieliście kiedyś nieprzyjemną sytuację, w której z Waszej lodówki ulatniał się nieprzyjemny zapach? Wówczas każde jej otworzenie staje się koszmarem.

Cóż, zapach ten często może wynikać z nieprawidłowej higieny tego typu urządzeń. Czasem za nieprzyjemny zapach z lodówki odpowiedzialne są psujące się w niej produkty spożywcze. Spokojnie i na to mamy sposób.

Oczywiście zalecamy dokładne przejrzenie wszystkich znajdujących się w lodówce produktów spożywczych oraz skontrolowanie, kiedy ostatnio czyściliście lodówkę, aczkolwiek doraźnie zlecamy zastosowanie naszego sposobu z papierem toaletowym.

Lodówka i papier.jpg
Canva/Image Source, Photo Images

Papier toaletowy w lodówce

W jaki sposób użyć papieru toaletowego w lodówce? Będzie zaskoczeni. Jedyne co musicie zrobić, to zanurzyć papier toaletowy roztworze wody z dodatkiem odrobiny sody oczyszczonej, a następnie schować go do lodówki.

Papier toaletowy nasączony wspomnianym roztworem będzie doskonale pochłaniał nieprzyjemne zapachy. W podobny sposób możecie zastosować między innymi herbatę. Wystarczy, że zawiesicie ją w rogu lodówki, a nieprzyjemny zapach zniknie.

Alternatywne sposoby na odór z lodówki

Dobrym pochłaniaczem zapachów jest również surowy ziemniak. Pamiętajcie jednak, że należy go wymieniać co kilka dni, gdyż ziemniak może ulec zepsuciu, a wówczas jedynie wzmocni on nieprzyjemny zapach z lodówki.

Drodzy Czytelnicy, w jaki sposób Wy radzicie sobie z nieprzyjemnym zapachem w lodówce? Macie na to jakieś sprawdzone sposoby? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach.

Papier toaletowy i lodówka.jpg
Canva/Vie Studio, Pexels
Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10