DomekIOgrodek.pl
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

unsplash.com/Tina Dawson/CC0 Domena publiczna)

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Nadeszła długo wyczekiwana chwila - mamy zwycięzcę oraz ranking najlepszych płynów do zmywania naczyń stworzony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dużo gości na Święta, oznacza jeszcze więcej zmywania. Z odsieczą przybywa najleps

Zmywanie patelni każdemu z nas kojarzy się z małym koszmarem. Zaschnięte resztki jedzenia, tłuszcz i trudno dostępne miejsca są zmorą każdego perfekcyjnego gospodarza i gospodyni.

Na szczęście mamy na to radę. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wytypował popularne płyny do mycia naczyń, a następnie wyłonił te najskuteczniejsze. Najbardziej znana dziesiątka została poddana testom: Ludwik, Fairy, Filip, Help, Pur, Frosch, Lewiatan, Tymek, Kraft i W5.

Kryteria weryfikacji najlepszego płynu do mycia naczyń

UOKiK, jak informuje w swoim komunikacie, sprawdził kluczowe parametry świadczące o jakości i komforcie czyszczenia. Każdy z nich odgrywa kluczową rolę w zmywaniu naczyń, tak, aby były odpowiednio przygotowane do podania przepysznych potraw.

Należą do nich:

  1. Zdolność myjąca płynów - skutecznośc w usuwaniu zabrudzeń

  2. Stopień emulgowania tłuszczów - siła działania w kontakcie z zatłuszczoną powierzchnią

  3. Odczyn pH wpływający na stan skóry

Analitycy oszacowali koszt pojedynczego zmywania i jednego litra płynu. Oceniony został także stosunek jakości do ceny. Zweryfikowana została też deklaracja producenta dotycząca tego, czy masa produktu jest zgodna z rzeczywistością

Najlepszy z najlepszych

W tym momencie dochodzimy do sedna testów i analizy najlepszego płynu do zmywania naczyń. Każda osoba, która nawet raz na jakiś czas zmywa naczynia ręcznie, powinna o tym wiedzieć. 

Na podstawie badań oceniono ogólną jakość płynów. Parametrom przypisano odpowiednie wartości: 60 procent - zdolność myjąca, 35 procent - zdolność emulgowania tłuszczów, 5 procent wartość pH.

Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce na podium zajął Fairy Cytryna!

Zaraz za nim pojawiły się dumnie Pur Sekrety Kucharza Soda Effect oraz Ludwik cytrynowy (98,89 procent), zdobywając 5 gwiazdek. Kolejny w rankingu był Kraft cytrynowy, otrzymując 4 gwiazdki - widzimy w komunikacie UOKiK.

Jeśli chodzi o zdolności myjące najlepiej wypadł płyn Fairy Cytryna (99,5 procent), Pur Sekrety Kucharza Soda Effect (99,49 proc.) oraz Ludwik cytrynowy.

Najgorzej prezentują się: Lewiatan cytrynowy (87,2 procent) i Help cytryna (88,02 procent).

Urząd wykonał aż 66 testów, które pozwoliły na uzyskanie 2270 wyników. Nie pozostaje nam nic innego, jak przetestowanie "na własnej skórze". Choć w tym wypadku lepiej na własnym talerzu.

Źródło: bankier.pl

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >
Rośliny do domu

Inspiracje

Pięć najlepszych roślin do mieszkania. Masz je w domu?

Czytaj więcej >