Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Nałóż na plamę i odstaw na godzinę. Smar z ubrań zniknie sam
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 28.05.2023 13:40

Nałóż na plamę i odstaw na godzinę. Smar z ubrań zniknie sam

smar na ubraniach
canva/cottonbro z Pexels, canva/CasarsaGuru

Smar na ubraniach nie będzie problemem, jeśli potraktujesz plamy produktem, który z pewnością masz w kuchni. Ubrania już po godzinie będą wyglądać jak nowe. Nie musisz ich wyrzucać i spisywać na straty.

Nie wyrzucaj roboczych ubrań. Smaru pozbędziesz się błyskawicznie

Naprawa samochodu, motoru, naoliwienie łańcucha w rowerze, czy w kosiarce wymaga użycia smaru. O ile do tego typu prac wykorzystujemy rękawice ochronne, tak smar często ląduje na naszych ubraniach. Brudnych koszulek i spodni nie musimy jednak wyrzucać.

Smar na ubraniach to bardzo częsty problem. Wystarczy jednak, że zastosujemy jeden z 3 wymienionych poniżej sposobów, a plama zniknie błyskawicznie. Okazuje się, że najlepszym środkiem na ten czarny tłuszcz jest… masło.

Już po godzinie moczenia na ubraniach nie będzie ani śladu smarowidła. Równie skuteczna jest także specjalna pasta PHP i szare mydło, jednak w tych przypadkach moczenie plamy trwa nieco dłużej. Sprawdź, jak pozbyć się smaru na ubraniach.

To nie Romanowska miała zastąpić Dowbor. Miszczak chciał inaczej Ogrodnicy podlewają tym borówkę. Co roku zbierają obfite plony

Smar na ubraniu? Wykorzystaj masło

Plama po smarze zniknie błyskawicznie po praniu. Musisz ją jednak najpierw potraktować innym tłuszczem. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się masło. Pod plamę rozłóż kilka warstw ręcznika papierowego.

Następnie grubo nasmaruj masłem i odstaw na godzinę. Po tym czasie tłuszcz dosłownie wchłonie zabrudzenie. Usuń nadmiar masła z tkaniny przy pomocy gąbki nasączonej płynem do mycia naczyń i od razu wypierz w pralce. Po smarze nie będzie nawet śladu.

ubrania.jpg
canva/hirun

Jak jeszcze usunąć smar z ubrań? Zastosuj pastę BHP lub szare mydło

Ze smarem równie dobrze poradzi sobie pasta detergentowa i szare mydło. Pastę nałóż na ubranie i pozostaw na kilka godzin. Po tym czasie wypierz tkaninę w pralce. Szare mydło równie skutecznie zwalczy plamy po smarze. 

Nałóż grubą warstwę produktu na ubranie i odstaw na kilka godzin. Następnie wypierz. Jak widzisz, z ubrań można pozbyć się nawet smaru. Wystarczy mieć tylko w domu jeden z trzech wyżej wymienionych produktów i po kłopocie.