DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Nie kupuj drogich świeczek zapachowych. Sam zrobisz je tanio, jak barszcz
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 30.08.2023 07:59

Nie kupuj drogich świeczek zapachowych. Sam zrobisz je tanio, jak barszcz

jak zrobić świeczkę o zapachu kawy?
kadr z filmu pochodzi z kanału BARBARKA NATURALNIE na YouTube, canva/microgen

Zbliża się jesień, a to oznacza sezon na aromatyczne świece. Nie tylko dodają klimatu we wnętrzach. Odpowiednio dobrany zapach może ukoić nasze nerwy. Jednak jak samodzielnie zrobić świeczkę o zapachu kawy?

Zapach kawy ma niezwykłe właściwości. Właśnie dlatego warto wybrać ten aromat do swojej świecy zapachowej. Zapomnij o gotowych produktach. Świecę zrobisz samodzielnie w kilka chwil, jest tania, jak barszcz.

Jakie właściwości ma aromat kawy?

Wśród świec zapachowych znajdziemy naprawdę wiele różnych aromatów. Jeden zapach w szczególności jest wart naszej uwagi. Chodzi o przyjemny i łagodny aromat kawy. Dlaczego warto właśnie taką świecę zrobić w domu?

Przede wszystkim kawa fantastycznie odświeża zapach, a dodatkowo neutralizuje inne aromaty. Kawa pobudza i wzmacnia koncentrację. Dlatego własnoręcznie robiona świeca zapachowa idealnie sprawdzi się do zapalenia w czasie nauki. Jak zrobić świeczkę o zapachu kawy?

Świecę zapachową o aromacie kawy możemy naprawdę szybko i łatwo przygotować w domu. W dalszej części artykułu podpowiemy, jak to zrobić. Przydadzą się do tego resztki po świecach bezzapachowych. 

jak zrobić świeczkę o zapachu kawy?
Canva / lyncoln Miller, Pexels

Jak samodzielnie zrobić świece o zapachu kawy?

Do przygotowania świecy zapachowej przyda się słoiczek, do którego wlejemy wosk. Fragmenty świec bezzapachowych lub po prostu wosk. Do tego przydadzą się fusy po kawie i knot.

Wosk rozpuszczamy w kąpieli wodnej i dodajemy do niego fusy po kawie. Idealnie sprawdzą się takie z kawiarki lub ekspresu do kawy. Tak przygotowany wosk możemy przelać do słoiczka.

Przed przelaniem wosku musimy przygotować słoiczek z knotem. Knot możemy przykleić do dna słoiczka. Tak przygotowaną świecę możemy jeszcze udekorować. Jak to zrobić? Podpowiemy w dalszej części artykułu.

Jak udekorować gotową świecę? Będzie wyglądać obłędnie

Po zastygnięciu naszej świecy o zapachu kawy możemy zabrać się za dekorowanie. Przyda nam się do tego suszarka i ziarenka kawy. Górną warstwę świecy roztapiamy przy użyciu suszarki, a w miękkim wosku zatapiamy ziarenka kawy.

Własnoręcznie zrobiona świeca o zapachu kawy będzie cudownie pachnieć i prezentować się w naszym domu. Poza tym możemy własnoręcznie zrobić odświeżacz powietrza.

jak zrobić świeczkę o zapachu kawy?
Canva / microgen, Getty Image
Polecane