Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Nie wyrzucaj. Wytłaczanka do jajek przyda ci się teraz bardziej, niż kiedykolwiek
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 31.01.2024 15:47

Nie wyrzucaj. Wytłaczanka do jajek przyda ci się teraz bardziej, niż kiedykolwiek

jajka
canva/pixelshot

Jajka są zdrowsze, niż myślisz. Według wytycznej Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy jeść minimum 10 jajek na tydzień. Możemy spożywać je w różnej postaci. Jednak w domach, w których je się sporo jajek, szybko gromadzą się wytłaczanki.

Charakterystyczne wytłaczanki, w których kupujemy jajka, wykonane są z kartonu. Co możemy z nimi zrobić? Wytłaczanki warto wykorzystać. Przed wiosną bardzo się przydadzą.

Jak wykorzystać wytłaczanki do jajek?

Jeśli w naszym domu je się sporo jajek, wytłaczanki gromadzą się w ogromnych ilościach. Zwykle nie wiemy, co z nimi zrobić. Lądują w koszu na śmieci, kiedy tak naprawdę możemy dać im drugie życie.

Wytłaczanki na jajka sprawdzą się w wielu przypadkach. Przede wszystkim możemy wykorzystać je do uzupełniania paczek. Ochronią zawartość przesyłki i wypełnią pustą przestrzeń w pudełku.

Wytłaczanki przydadzą się nie tylko w domu, ale też dobrze sprawdzą się w ogrodzie. Szczególnie teraz, kiedy na zewnątrz nadal jest zimno, będą niezastąpione, jeśli dokarmiamy ptaki.

jajka
Canva / CopterAnansak, Getty Images

Ręcznie robiony karmniki z wytłaczanek do jajek

Wytłaczanki do jajek mogą mieć sporo zastosowań. Kiedy na zewnątrz jest chłodno, możemy sięgnąć po wytłaczanki i zrobić z nich karmnik. Nie musimy mieć ogromnych zdolności manualnych.

Najlepiej na karmnik sprawdzą się wytłaczanki, w których mieści się 6 jajek. Wystarczy w każdym rogu zrobić dziurki, a następnie przewlec przez nie sznureczki, za które wytłaczankę możemy zawiesić na drzewie.

Tak przygotowany karmnik będzie idealnym miejsce dla ptaków. Wypełniamy wytłaczankę ziarnami i przez okno możemy obserwować różne gatunki ptaków odwiedzające nasz karmnik. Jednak to nie wszystko, wytłaczanki przydadzą się też wiosną.

Wytłaczanki do jajek niezastąpione wiosną

Wytłaczanki przydadzą się też na wiosnę. Sprawdzą się, kiedy przyjdzie czas na wysianie roślin. Opakowanie po jajkach może posłużyć nam jak domowy rozsadnik. Możemy zasadzić w nich sukulenty, jednak to nie wszystko.

Wytłaczanki do jajek idealnie sprawdzą się do wysadzenia aromatycznych ziół. Na wiosnę w pojemnikach po jajkach możemy zasadzić warzywa. Wytłaczanki mają więcej funkcji, niż myślisz. Nie wyrzucaj ich do kosza, tylko ponownie wykorzystaj.

wytłaczanka na jajka
Canva / Maria Rzeszotarska, Getty Images

Zobacz także:

Tagi: jajka Rośliny