Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Niesamowicie prosty trik na kuny. Będą omijać twój dom i samochód z daleka. Nikt o nim nie wie
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 05.02.2024 14:58

Niesamowicie prosty trik na kuny. Będą omijać twój dom i samochód z daleka. Nikt o nim nie wie

kuna
Canva / Michel VIARD, Getty Images

Kuny jesienią i zimą szukają schronienia w naszych domach. Idealnym miejscem dla nich jest strych. Często wkradają się też do budynków gospodarczych i tam potrafią zrobić spustoszenie. Niestety zwierząt naprawdę ciężko się pozbyć.

Kuny nie tylko chętnie odwiedzają budynki. Świetnie czują się też w samochodach. Zimą grzeją się na ciepłym silniku i jednocześnie mogą przegryzać kable. Mamy prosty domowy sposób na kuny. Sprawdź, jak pozbyć się szkodników.

Obecność kun może nas sporo kosztować

Kuny o tej porze roku chętnie wygrzewają się w naszych domach i pod maskami samochodów. Niestety nie są przy tym niezauważalne. Chętnie dają o sobie znać, zostawiając w naszych domach i autach niemałe spustoszenie.

Jeśli kuny rozgościły się w samochodzie, na pewno zabrały się za podgryzanie materiałów wygłuszających. Ważnym składnikiem ich diety są też kable. Oczywiście kolejnym minusem będzie nieprzyjemny zapach zwierząt.

W domach kuny niszczą izolacje i zostawiają po sobie odchody. Niestety często możemy na strych znaleźć resztki ich posiłków, które szybko zaczynają brzydko pachnieć. Jak odstraszyć kuny?

kuna
Canva / Philippe Clement, Getty Images

Domowy sposób na kuny

Kuny są trudnym przeciwnikiem. Naprawdę ciężko się ich pozbyć, chociaż jest kilka domowych patentów na te zwierzęta. Przede wszystkim warto wykorzystać sierść psa. Kuny czworonogów wręcz nie znoszą.

Jeśli nie masz psa, możesz zaprosić do siebie znajomych, którzy akurat są szczęśliwymi posiadaczami czworonoga. Warto w samochodzie i na strychu rozsypać sierść psa. Kuny niedługo przestaną odwiedzać twój dom.

To nie jedyny domowy sposób na kuny. W walce ze szkodnikami możemy wykorzystać też ocet. Ta metoda ma jeszcze jedną zaletę, o której sporo osób nie wie. Jak zastosować ocet na kuny?

Tak pozbędziesz się kun

Ten trik na kuny warto zastosować przede wszystkim w domu. Ocet łączymy z wodą w proporcji 1:1 i przelewamy do butelki z atomizerem. Gotową mieszankę stosujemy w miejscach, w których zaobserwowaliśmy kuny.

Ocet nie tylko pomoże odstraszyć zwierzęta. Jego ogromną zaletą jest działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Dzięki temu, poza pozbyciem się kun, dodatkowo odkazimy miejsca, w których się pojawił.

kuna
Canva / David O'Brien, Getty Images

Zobacz także:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10