DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Ocet, a może gotowy preparat? Wiemy już, jakie środki wykorzystujecie do mycia okien
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 29.09.2023 10:09

Ocet, a może gotowy preparat? Wiemy już, jakie środki wykorzystujecie do mycia okien

Mycie okien
Materiał YouTube z kanału EKO DOM - Raypath Nanosilver

Przyszła jesień, a to idealna pora na przetarcie okien po lecie. W cieplejszych miesiącach na szybach gromadził się kurz i pyłki roślin. Teraz możemy zabrać się za ich czyszczenie. Zapytaliśmy Was, jakie macie sposoby na lśniące okna.

Część z Was korzysta z gotowych preparatów. Jednak kilka patentów naprawdę nas zaskoczyło. Czym myjecie okna? Zdradzamy najpopularniejsze i najciekawsze odpowiedzi.

Czym myjemy okna? Poznaj nietypowe patenty internautów

Zanim przejdziemy do Waszych sposobów, kilka rad od nad. Okna zawsze myjemy w dni, w które słońce schowało się za chmurami. Dzięki temu detergenty nie zasychają i nie tworzą się smugi. 

Przed głównym myciem czyścimy framugi i przecieramy szyby z największych zabrudzeń. Z Waszych sposobów zdecydowanie zaskoczył nas płyn do spryskiwaczy. Część osób wskazała też nabłyszczacz do zmywarki z dodatkiem wody.

Jedną metodę mycia okien wskazało naprawdę sporo osób. Co takiego sprawia, że szyby nie mają smug? Ten produkt większość z nas ma w kuchni. Możemy wykorzystać go do wielu powierzchni.

Mycie okien
Canva / senkaya, Getty Images Pro

To Wasz sprawdzony sposób na okna bez smug

Niekwestionowany faworytem do mycia okien jest ocet wymieszany z wodą. Naprawdę sporo osób wskazało właśnie ten produkt, jako idealny preparat do szyb. Przyda się też sprawdzona ściereczka.

- Ciepła woda z octem. Sprawdzone, polecam - zdradziła Pani Arleta.

- Najlepsza woda z octem - dodaje kolejna nasza czytelniczka.

Część internautów wzbogaca tę mieszankę. Czasem dodajcie kilka kropli gliceryny lub wcześniej wspomnianego nabłyszczacza. Co innego stosujecie do mycia okien? Wśród odpowiedzi znalazł się jeszcze jeden produkt.

Tego używacie do mycia okien

Woda z octem to faworyt, ale wiele osób stosuje jeszcze inną mieszankę. Popularnością cieszy się woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Ten sposób wiele osób polecało. O smugach na oknach możemy zapomnieć.

- Ja myję szyby z dodatkiem płynu do naczyń. Super się myje.

- Woda trochę octu i trochę płynu do naczyń, guma do ściągania wody i czysta szmatka do wypolerowania. Super błyszczące.

Mycie okien (1).jpg
Canva / Syda Productions

Zobacz także: