Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wymieszaj z wodą i spryskaj kanapę. Po chwili będzie jak nowa
Kamil Świętek
Kamil Świętek 21.09.2023 21:23

Wymieszaj z wodą i spryskaj kanapę. Po chwili będzie jak nowa

Jak wyczyścić kanapę?
Shutter/Pixel-Shot

Jeśli jesteście zainteresowani tą tematyką, to z pewnością zdarzyła Wam się pewna przykra sytuacja ubrudzenia kanapy. Istnieje założenie, że im nowsza kanapa, tym bardziej boli jej ubrudzenie. Spokojnie, ubrudzenie kanapy to jeszcze nie powód do tragedii.

Chociaż wizja niezmywalnych plam na kanapie jest co najmniej nieciekawa, warto zastanowić się, czy możemy w jakikolwiek sposób im zapobiec. Okazuje się, że tak. Poznajcie nasze domowe sposoby na to, jak wyczyścić kanapę.

Jak wyczyścić kanapę z dowolnej plamy?

Wiecie, co jest najważniejsze, podczas czyszczenia kanapy? Plamę należy usunąć niezwłocznie po jej stworzeniu. Jeśli pozwolicie, by substancja wgryzła się w materiał, wówczas możecie mieć prawdziwy problem.

W idealnym świecie, zabrudzenia na kanapie czyścilibyśmy za pomocą odkurzaczy piorących. Wiadome jest, że nie każdy ma takiego typu narzędzia w domu. Tu z pomocą przychodzą inne domowe sposoby.

Za pomocą produktów, które posiadasz w mieszkaniu, poradzisz sobie nawet z pokaźnymi plamami na kanapie. Jak wyczyścić kanapę za pomocą domowych sposobów? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Jak wyczyścić kanapę w domu.jpg
Canva/pixelshot

Jak wyczyścić kanapę? Poznaj przepis na brak plam

Aby przygotować preparat do czyszczenia kanapy, wystarczy, że przygotujemy sobie 350 ml letniej wody i dolejemy do niej 50 ml płynu do płukania. Następnie do mieszanki dosypujemy 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i wszystko dokładnie mieszkamy.

Po rozpuszczeniu się sody oczyszczonej preparat jest gotowy do użycia. Powinien mieć on biało żółtawą barwę. Mieszaninę przelewamy teraz do pojemnika z dozownikiem i spryskujemy nią plamę. Odczekaj kilka minut i przetrzyj zabrudzone miejsce. Będziesz w szoku, jak szybko usuniesz plamę.

Jeśli jednak preparat ten nie pomoże, wówczas należy zastosować inną metodę na to, jak wyczyścić kanapę. Do stworzenia nowej mieszaniny będziemy potrzebować 1 litr ciepłej wody, 2 łyżki sody oczyszczonej oraz sok z cytryny.

Jak wyczyścić kanapę z uporczywych plam?

Wyżej wspomniana mieszanina to istny pogromca plam. Po połączeniu wszystkich składników należy zwilżyć preparatem gąbkę i rozpocząć szorowanie zabrudzeń. Chociaż metoda ta wymaga nieco więcej wysiłku, będziesz w szoku, jak bardzo jest ona skuteczna.

Drodzy Czytelnicy, jaki jest Wasz sposób na to, jak wyczyścić kanapę? Jeśli macie swoje sprawdzone metody, koniecznie podzielcie się nimi z nami w komentarzach. My tymczasem zapraszamy Was do zapoznania się z innymi metodami na to, jak wyczyścić kanapę.

Jak wyczyścić kanapę domowymi sposobami.jpg
Canva/TRAVELARIUM, Getty Images