DomekIOgrodek.pl > Inspiracje > Żadna soda i ocet. Moja wnuczka czyści przypalone żelazko inaczej, jest zachwycona z efektów
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 25.09.2023 21:48

Żadna soda i ocet. Moja wnuczka czyści przypalone żelazko inaczej, jest zachwycona z efektów

żelazko
shutter/Alliance Images

Żelazko to ważny sprzęt w naszym domu. Niektórzy używają go nawet codziennie. Jednak co robić, kiedy przez przypadek przypalimy żelazko? Moja wnuczka podpowiedziała mi, co robić w takiej sytuacji.

Sposobów na przypalone żelazko jest naprawdę sporo. Niektórzy polecają zastosować sodę lub ocet. Co działa najlepiej? Poniżej zdradzę sposób mojej wnuczki.

Co zrobić kiedy, przypalimy żelazko? O tym pamiętaj, zanim zaczniesz je czyścić

Przepalone żelazko to spory problem. Czasem wydaje nam się, że jedyną możliwością jest pozbycie się zniszczonego sprzętu. W rzeczywistości możemy go uratować. Wystarczy wiedzieć, jak to zrobić.

Przypalonemu żelazku musimy dać czas na ostygnięcie. Poza tym sposób czyszczenia musimy dobrać do tego, z czego wykonana jest stopa naszego żelazka.

Jest jeden prosty sposób na wyczyszczenie żelazek z różną stopką. Moja wnuczka zdradziła mi, że właśnie w taki sposób uratowała swoje urządzenie nie raz. W dalszej części artykułu podpowiem, jaka metoda działa najlepiej. 

żelazko
Canva / stagestock

Prosty sposób na przypalone żelazko. Działa za każdym razem

Sposobów na przypalone żelazko znajdziemy naprawdę sporo. Sposób mojej wnuczki jest banalnie prosty i skuteczny. Świetnie sprawdzi się, jeśli mamy żelazko ze stopką wykonaną ze stali nierdzewnej.

Dzięki tej metodzie mam pewność, że nie uszkodzę powłoki żelaza. Do wyczyszczenia przyda się stara papierowa gazeta i sól. Wysypujemy sól na gazetę i prasujemy.

Drobinki soli naprawdę szybko wchłoną przypalenia, po których nie zostanie ani śladu. Ta metoda działa za każdym razem. Co zadziała na mniejsze przypalenia? Podpowiem poniżej.

To pomoże na mniejsze przypalenia żelazka

Na mniejsze przypalenia możemy zastosować szmatkę nasączoną sokiem z cytryny. Z łatwością w ten sposób usuniemy nieduże zabrudzenia. Moja wnuczka stosuje tę metodę od lat. Chyba nigdy nie zmieniała żelazka.

Niektórzy lubią prasować, a inni tego nie znoszą. Sprawdź, jaką nowość przygotowało Action. Jak działa żelazko w spreju? 
 

żelazko
Canva / DAPA Images

Czytaj dalej: 

Tagi: żelazko