Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Odkamieniam zmywarkę za 4 zł. Nigdy nie działa lepiej
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 09.02.2024 09:09

Odkamieniam zmywarkę za 4 zł. Nigdy nie działa lepiej

zmywarka
canva/Yordakul, canva/Viacheslav Dvoretskyi

Zmywarka to zbawienie w kuchni. Szczególnie doceniamy ją, kiedy odwiedza nas goście. Jest również niezastąpiona dla większych rodzin. Jeśli chcemy, żeby służyła nam przez lata, musimy o nią odpowiednio zadbać.

Na co dzień zmywarka czyści nasze naczynia, ale raz na jakiś czas potrzebuje naszej uwagi. Kiedy naczynia po myciu nie są perfekcyjnie czyste i zostaje na nich osad, to może oznaczać, że przyszedł czas na odkamienianie.

Tego nie wkładaj do zmywarki

Na stan zmywarki ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że nie wszystkie rzeczy możemy w niej myć. Niektóre naczynia mogą się zniszczyć, a inne przedmioty mogą źle wpływać na samo urządzenie.

Do zmywarki nie powinniśmy wkładać rzeczy, na których znajdują się papierowe etykiety. Może to prowadzić do zatykania filtra. Poza tym nie należy w urządzeniu umieszczać przedmiotów drewnianych.

Kolejnym elementem, który nie nadaje się do mycia w zmywarce, są noże. Mogą zacząć się tępić. Mimo wszystko nawet jeśli prawidłowo korzystamy z urządzenia, z czasem może nie domywać naczyń.

zmywarka
Canva / Castorly Stock, Pexels

Jak odkamienić zmywarkę?

Zanim weźmiemy się za odkamienianie, musimy opróżnić zmywarkę. Następnie możemy zająć się uzupełnieniem soli. To właśnie ona odpowiada za twardość wody w urządzeniu. Jednak co robić, jeśli kamień i tak się zbiera?

Kamień w zmywarce może zbierać się pomimo soli, jeśli w naszym regionie jest naprawdę twarda woda. W takiej sytuacji możemy poradzić sobie w jeden sposób. Musimy zająć się porządnym odkamieniam urządzenia.

Tak szybko odkamienisz zmywarkę

Do odkamieniania zmywarki dobrze sprawdzi się kwasek cytrynowy. Wystarczy wsypać go do miejsca na tabletkę. Jeśli chcemy dobrze odkamienić urządzenie, należy dodać 5 łyżek, a następnie puścić zmywarkę na program o temperaturze 70 stopni.

Zmywarka w tym czasie powinna być pusta. Cały kamień i osad zniknie, a nasza zmywarka będzie jak nowa. Nie musimy stosować drogich środków myjących. Kwasek cytrynowy sprawdzi się fantastycznie.

zmywarka
Canva / rick734's Images

Zobacz także:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10