Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Wrzucam je do zmywarki i nastawiam program. Po osadzie na szkle nie ma nawet śladu
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 04.02.2024 16:31

Wrzucam je do zmywarki i nastawiam program. Po osadzie na szkle nie ma nawet śladu

zmywarka
canva/sambarpfhoto

Jeszcze kilka lat temu nie każdy miał ją w domu, ale teraz jest niezbędna. Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez zmywarki. Jest niezastąpiona, kiedy mamy dużą rodzinę lub gdy odwiedzili nas goście. Jednak ma też kilka wad.

Zmywarka to prawdziwe zbawienie, ale niestety ma też tendencje do niszczenia niektórych naczyń. Pojawiają się na nich nieestetyczne zacieki i smugi. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na mycie ręczne? Nic podobnego, wystarczy zrobić 1 rzecz.

Dlaczego zmywarka źle myje naczynia?

Zmywarka to zbawienie, jednak czasem możemy mieć problem z niedomywaniem niektórych naczyń. Może to oznacza, że nasze urządzenie potrzebuje porządnego czyszczenia.

Kiedy zmywarka źle myje naczynia, powinniśmy zająć się wyczyszczeniem filtra. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie soli oraz płynu nabłyszczającego. Warto też puścić pustą zmywarkę ze specjalnym płynem lub kapsułką myjącą urządzenie.

Zdecydowanie największym problemem dla wielu z nas jest niedomywanie przez zmywarkę szkła. Niestety zacieki na kieliszkach i szklankach to standard. Czy możemy coś z tym zrobić?

zmywarka
Canva / hsyncoban, Getty Images Signature

Jak pozbyć się zacieków ze szklanek i kieliszków?

Zmywarka naprawdę dobrze radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Nowoczesne urządzenia mają specjalne programy, które wykrywają rodzaj zabrudzeń. Jednak co zrobić, żeby kieliszki i szklanki lśniły bez smug?

Oczywiście podstawą będą odpowiednie detergenty. Musimy wybrać dobre tabletki, zadbać o nabłyszczacz oraz sól. Niestety czasem nawet to nie wystarcza. W takiej sytuacji przyda się folia aluminiowa.

Dzięki temu kieliszki i szklanki będą lśnić

Jest prosty sposób na lśniące naczynia prosto ze zmywarki. Nie musimy myć ich własnoręcznie. Wystarczy od urządzenia razem z naczyniami, wrzucić dwie kulki folii aluminiowej.

Folia aluminiowa zawiera substancje, które dodatkowo zmiękczają i odkamieniają wodę. Dzięki temu naczynia będą lśnić jak nowe. Mimo wszystko nie możemy zapominać o comiesięcznym czyszczeniu urządzenia.

zmywarka
Canva / beauty of nature, pixabay

Zobacz także: