Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Oglądając Netflixa na telewizorze trzeba płacić za abonament RTV? Odpowiedź daje do myślenia
Adam Moskal
Adam Moskal 30.01.2023 17:23

Oglądając Netflixa na telewizorze trzeba płacić za abonament RTV? Odpowiedź daje do myślenia

Telewizor i Netflix
canva/freestocks.org, Pexels

Dzisiaj praktycznie każdy korzysta z Netflixa. Łatwość obsługi, duży wybór produkcji do oglądania, a także ogromna popularność sprawiają, że z chęcią sięgamy po tę formę relaksu. Jeśli oglądasz Netfliksa na telewizorze z i zastanawiasz się, czy obowiązuje Cię abonament RTV, poniższy tekst jest dla Ciebie.

Obecnie w całej Polsce przebiegają zmasowane kontrole pracowników poczty polskiej, którzy sprawdzają, czy posiadamy odbiorniki telewizyjne i radiowe oraz, czy płacimy za nie abonament. Wielu zastanawia się jednak, czy nie posiadając kablówki lecz Netfliksa, cały czas trzeba uiszczać opłatę?

Kto płaci za abonament RTV?

W teorii każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego i radiowego musi płacić co miesiąc abonament RTV. W 2023 roku opłata ta wynosi 27,30 zł miesięcznie. Za 12 miesięcy trzeba więc zapłacić 327,60 zł.

Opłatę wnosi się do 25 dnia miesiąca, za który opłata jest należna. Zwolnieni są z niej osoby bezrobotne, niesłyszące, niewidome, o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz osoby, które ukończyły 60 rok życia i mają prawo do emerytury.

Netflix
Canva.com

Czy oglądając Netfliksa na telewizorze trzeba płacić abonament RTV?

Według prawa nie ma znaczenia sposób wykorzystania telewizora. Jeśli więc nie masz wykupionego abonamentu telewizyjnego, lecz w Twoim salonie stoi telewizor - jesteś zobowiązany do opłacania abonamentu RTV.

Z tego powodu ludzie oglądający tylko i wyłącznie Netfliksa lub inne platformy streamingowe na telewizorze, także muszą ponieść koszt posiadania telewizora. Ci, którzy tego nie zrobią, ryzykują otrzymanie kary finansowej w wysokości 819 zł.

Trzeba mimo wszystko pamiętać, że domownik nie ma obowiązku wpuszczenia kontrolera poczty polskiej, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

Tagi: Salon