DomekIOgrodek.pl
Ogród

unsplash.com/ Shunya Koide (CC0 Domena publiczna)

Jaki parawan ogrodowy wybrać?

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Parawan ogrodowy będzie wspaniałym elementem dekoracyjnym Twojego ogrodu, spełni również funkcję praktyczną. Wybierz idealny parawan dla siebie!

Parawan ogrodowy doskonale sprawdzi się w każdym przydomowym ogrodzie, osłaniając przed wiatrem i wytwarzając wrażenie kameralności, prywatności i bezpieczeństwa. Pozwala też w atrakcyjny sposób zasłonić dany obiekt, na którym nam zależy. Podczas wybierania parawanu, musimy wziąć pod uwagę kwestie techniczne (typ, rodzaj materiału, rozmiar) oraz estetyczne.

Parawan ogrodowy - zastosowanie

Główną funkcją parawanu jest osłonięcie balkonu i tarasu. Warto też posłużyć się nim do utworzenia przytulnego kącika w naszym ogrodzie, podzielenia go na strefy oraz zakrycia ogrodzenia (jeśli jest ono nieestetyczne). Jeśli chcemy uniknąć wzroku sąsiadów i przechodniów, również warto przysłonić naszą przestrzeń parawanem. W mocno nasłonecznionych miejscach chroni nas przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych

Pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji parawanu – przed nastaniem zimy umieśćmy go w pomieszczeniu i zabezpieczmy. Nie dotyczy to parawanów, które znajdują się pod zadaszeniem lub przymocowane są na stałe.

Parawan ogrodowy – z jakiego materiału?

Producenci oferują parawany z różnych materiałów, które decydują o ich trwałości, praktyczności i wyglądzie.

Parawan ogrodowy z poliestruCechuje go elegancja i estetyczny wygląd, a co najważniejsze – odporność na promieniowanie UV i rozdarcia. Dużą zaletą jest jego uniwersalność, a także duży wybór kolorów i form, dzięki czemu taki parawan pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

Parawan ogrodowy z drewnaParawan drewniany, dzięki swojej naturalności, harmonijnie skomponuje się z pozostałymi materiałami z innymi elementami w ogrodzie. Możemy wybrać parawan ażurowe lub pełny i jednolity. Popularna jest także forma żaluzjowa, która nawiązuje do stylu kolonialnego.

Parawan ogrodowy z bambusaJeśli chcesz nadać swojemu ogrodowi egzotycznego czy orientalnego charakteru, jest to najlepszy wybór dla Ciebie. Jest to parawan drewniany, dlatego pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji.

Parawan ogrodowy z technorattanuTechnorattan imituje drewno rattanowe. Od innych tworzyw sztucznych różni się lepszymi parametrami technicznymi, tj. wytrzymałością na promienie słoneczne, a także nowoczesnym wyglądem.

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >