Piekarnik obok lodówki - dobre rozwiązanie?
unsplash.com/Sidekix Media (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 20 Listopada 2020

Piekarnik obok lodówki - dobre rozwiązanie?

Piekarnik obok lodówki – czy to bezpieczne połączenie? Wiele osób obawia się, że takie ustawienie może wpłynąć negatywnie na prace obydwu urządzeń i na pobieranie przez nie większej ilości energii niż zwykle. Czy rzeczywiście tak jest?

Teoria o tym, że piekarnik i lodówka nie mogą stać obok siebie, jest już zdecydowanie nieaktualna, ponieważ miała rację bytu w czasach, gdy zabudowa nie była tak popularna, jak teraz. Obecnie każde z tych urządzeń możemy obudować, co zapobiega psuciu się obydwu sprzętów. Różni się również jakość ich izolacji - jest dużo lepsza i trwalsza niż kilka lat temu.

Piekarnik obok lodówki w zabudowie

W niewielkich kuchniach piekarnik często znajduje się na wysokości wzroku, co, z braku miejsca, łączy się z umieszczaniem go obok lodówki. Bez obaw można wtedy umieścić go w zabudowie. Przy nowoczesnych sprzętach, płyta z zabudowy urządzenia stanowi izolację, co umożliwi umiejscowienie sprzętów obok siebie. Minimalna grubość płyty to 18 mm.

Jeśli jednak dla własnego komfortu wolisz zachować nieco większą odległość, warto zdecydować się szafkę cargo o szerokości 30 cm, która sprawi że sprzęty będą lepiej odizolowane, a także zapewni dodatkową przestrzeń na przechowywanie jedzenia.

O czym warto pamiętać przy ustawianiu piekarnika obok lodówki?

Ustawienie piekarnika obok lodówki to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Zanim zakupisz sprzęt, upewnij się, że producent dopuszcza takie ustawienie (można to sprawdzić w instrukcji obsługi). To ważne, ponieważ jeśli w instrukcji producent zaznaczył, że takie ustawienie może być szkodliwe, możliwe jest, że stracisz gwarancję na sprzęty.

Lodówka obok piekarnika to korzystne rozwiązanie, ponieważ oszczędza wiele problemów projektowych, pojawiających się podczas urządzania niewielkiej kuchni. Jeśli chcemy korzystać z piekarnika na wysokości naszych rąk, jest to idealne ustawienie dla nas – pomaga korzystać ze sprzętów wygodnie i bez zbędnego obciążenia kręgosłupa.

Źródło: homebook.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News