DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wcale nie musisz kupować nowego. Genialnie prosty trik na otwarcie jednorazowego młynka do pieprzu
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 13.06.2020 21:52

Wcale nie musisz kupować nowego. Genialnie prosty trik na otwarcie jednorazowego młynka do pieprzu

pieprz
fot. youtube.com/Doskonały

Pieprz w młynku jednorazowym można regularnie uzupełniać i nie przepłacać na kupno kolejnych młynków. Wystarczy odpowiednio podważyć plastikową główkę młynka, wsypać nowe ziarenka i ją zakręcić. Nic prostszego. I bardziej ekonomicznego.

Pieprz w świeżo zmielonej wersji to prawdziwy raj dla podniebienia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że plastikowy młynek, w którym możemy go kupić, wcale nie musi zostać przez nas wyrzucony. Można użyć go ponownie w banalnie prosty sposób! W ten sposób zaoszczędzimy sporo pieniędzy i będziemy mogli cieszyć się smakiem bez zbędnych kosztów.

Jak otworzyć jednorazowy młynek do pieprzu?

Gdy twój jednorazowy młynek nie będzie już miał w sobie ani jednego ziarenka pieprzu wystarczy, że zagotujesz wodę. Wlej ją do miski lub kubka i zanurz plastikową końcówkę w wodzie. Ciepło zmiękczy plastik i bez trudu zdejmiesz główkę ze szklanej butelki!

Następnie umyj młynek, szklaną butelkę i osusz. Możesz teraz kupić pieprz ziarnisty, za około 4 razy mniejszą cenę niż nowy młynek jednorazowy i wypełnić ziarnami wnętrze umytej butelki. Trik jest prosty i pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy.

  1. Polsat chciał wielkiego powrotu Beaty Tyszkiewicz. Niestety, pomysł okazał się kompletną porażką
  2. Słynna siostra Anastazja podała najlepszy przepis na ogórki kiszone. Nie uwierzysz, jaką ma dla wszystkich radę
  3. Wiemy, dlaczego Marcin Prokop pożegnał się z widzami. Dorota Wellman też zabrała głos

Pieprz w młynkach jednorazowych – czy to ma sens?

Wiele z nas nie wyobraża sobie kuchni bez najbardziej znanej przyprawy świata. Pomału odchodzi się już od używania zmielonej wersji, z uwagi na to, że jej aromat jest znacznie gorszy i czyni nasze potrawy mniej wyrazistymi. Choć ostrość zostaje, to świeżo zmielony pieprz jest nieporównywalnie lepszy.

Jednorazowe młynki kosztują od 8 do 10 złotych. Nie jest to dużo, ale ich zawartość jest niewielka, więc szybko się kończą. Wielu z nas nie wie, że można je uzupełnić ponownie, zaoszczędzając pieniądze i dbając o środowisko. A jeśli już to zrobimy, to polecamy zerknąć na fenomenalny przepis na makaron z tą wyjątkową przyprawą w roli głównej. Jak przygotować ciacio e pepe dowiesz się, klikając tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieprz

Wystarczy zanurzyć młynek w ciepłej wodzie, zdejmiemy wówczas z łatwością plastikową nakrywkę.

pieprz

Świeże ziarna z łatwością przesypiemy do młynka.

pieprz

Coraz mniej popularne staje się używanie pieprzu w tradycyjnej pieprzniczce. W domach i restauracjach taki widok staje się rzadkością.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jacek Żalek dał popis na antenie Polsat News, pytał dziennikarkę o „produkcję gazów przez jej układ trawienny”. Nagranie, o którym ciężko zapomnieć
  2. Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]
  3. Żenująca wpadka w TVP, dziennikarze przesadzili. Widzowie domagają się bojkotu stacji
  4. Porażające znalezisko w polskiej szkole. Ekipa remontowa nie mogła uwierzyć, co znaleźli w murach
  5. Pies ciągle zakrywał pyszczek łapą. Gdy ratownicy podeszli bliżej, poznali smutny powód
  6. Niebywale zła wiadomość dla emerytów. Sytuacja dotyczy ponad 300 tysięcy osób

źródło: kulinaria.spryciarze.pl
Tagi: pieprz porady